Tomate este supărătoare, dar interesant!

Îmi place foarte mult să crească roșii. Să ocupația este lung, va trebui să se gândească la recolta din februarie, dar rezultatul place! Este scris despre ea foarte mult, așa că nu se va repeta pentru însămânțare, transplantare, mânuirea sabiei, și udare în timp util. Deci, este cald și în luna aprilie a mers să crească roșii în seră. Atunci când temperaturile nocturne sunt nu mai puțin de 12, plantate în teren deschis. În seră, de asemenea, plec pentru o maturizare mai devreme. 

Grad Clasic F1 în seră

Video: roșii în coreeană

Atunci când în creștere, cea mai dificilă lupta împotriva Phytophthora. Nu încercați să utilizați substanțe chimice pentru a lupta. Începând cu data debarcării elimina definitiv frunzele inferioare și vitregi. Acest lucru este foarte important în seră, dar mai important, pentru teren deschis. Pe stradă se schimbă vremea, uscate înlocuite de ceață și ploaie și manei apare mai devreme decât în ​​teren deschis. In astfel de cazuri, farmacia tratează antifungice de droguri, cum ar fi metronidazol. Nu este periculos pentru oameni și animale, astfel încât fructele pot fi consumate imediat.

pe stradă

Poate că plantele smulși din frunze, uite inestetice, dar pentru a salva recolta de la Phytophtora ajută. Eu cresc soiuri diferite, și se bucură de mare ca în această fotografie, și pipernicit, cum ar fi de mare (cea mai mare roșii am cântărit 900 g), dar dragostea și un pic de cireșe.

Piriform

cireașă



Harvest, desigur, foarte fericit! Acum trebuie să dau seama cum să-l proceseze totul. Fac o varietate de preparate pentru iarna: Marina, am sare, tomate bucătar și ketchup, suc de roșii și de a face o varietate de salate. Și vreau să împărtășesc o rețetă care nu se găsește nicăieri, am folosi aproximativ 15 de ani.

Urozhaychik!

Tomate naturale.
Selectează roșii coapte dense. Pentru aceasta salata se va apropia de tomate dur. Am tăiat felii mari de arbitrare și se potrivesc bine în borcan. Compactate manual. Steriliza 15 minute, borcan de 1 litru. Aceasta reteta este bun, deoarece nu utilizează nici oțet sau zahăr. Nu este nevoie să adăugați sare prea. 

Video: Fried ouă într-o tomate - Rețete de la bun gust

roșii, naturale

S-a obținut aici sunt goale. În timpul iernii, deschis, un pic mai adaug putina sare, se adauga ceapa verde cultivate pe un pervaz, ulei de floarea soarelui, și toate! Salata se obține ca roșii proaspete! Noi nu folosim conservanți! Chiar și roșiile pe care le folosesc atunci când gătit o pizza, se adaugă în varza calita. 
Și acum este timpul să se gândească la ce soiuri vor semăna în anul următor!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu