Hoya infloreste 7 secrete de înflorire Hoya

Pentru a fi sau a nu fi - această dilemă Hamlet într-un fel ciudat, există atunci când vine vorba de viță de vie în ghivece. Și tot din cauza de a asigura pentru ei un rău distrugători numele de fericire de familie. Dar toate acestea invențiile stupide. Mai ales despre Hoya. Înflorește zhizneutverzhdayusche, astfel încât toate îndoielile sunt rupte în bucăți - desigur, să fie!

Libertatea-iubitoare și independentă

Știu că multe plante casa Hoya, în principal, din cauza modestia ei. Dar mi se pare că ea este foarte special - un neobișnuit de tolerant. Pe parcursul lungilor ani de trai impreuna, am devenit prieteni cu ea și, s-ar putea spune chiar, se inteleg. Și la început am nici măcar nu știu cum să aibă grijă de ea. De ce, numele unei flori aflat recent, când a văzut o plantă familiară în revista. Un recent am aflat că ea a creat din greșeală cele mai bune condiții.

Vara trăiesc în principal în țară, iar în timpul iernii, de prea multe ori plec de acasă, așa că nu pot monitoriza în mod regulat de acasă culori. Când am adus această familie de plante, m-am gândit: aici este o alta floare destinat să lupte pentru existență, dar să renunțe la darul a fost inconfortabil. Cu toate acestea, astfel de condiții severe a mers numai beneficii. Planta a supraviețuit nu numai cu relativ udare rare, fertilizat și direct, dar, de asemenea, inflorit. Desigur, nu dintr-o dată și peste tot. Câțiva ani Hoya în creștere într-o cameră pe perete în apropierea unei ferestre. Există soare, și ea a simțit bine: sa extins atât de mult încât înlăturat agățat de lângă imaginea. Acesta a aratat o fata, se pare că, supradezvoltat părăsește Hoya, locuiește în grădină. Părea compoziția de ansamblu deosebit de impresionant, atunci când o rază de lumină solară care cade pe ea. Când fata nu a fost văzut de frunze, a avut o imagine pentru a găsi un alt loc.

Deși Hoya și a crescut în soare luminos și cald, n-am văzut că ea a înflorit. Dar sa dovedit că, pentru toată răbdarea sa, ea este foarte iubitor de libertate.



Prima dată când am văzut-o floare, mai ales atunci când a ridicat o altă plantă - pentru balcon. Poate camera Hoye nu au avut suficient aer proaspăt.

7 secrete de înflorire

Aceasta este atât de deschis încât nu este o fată răsfățat, dar o fată independentă, o atenție insinuant neiubitor. Acum, pe balcon, am avut câteva viță de vie, și toate sunt în floare, și de multe ori de două ori pe an - primăvara și toamna. Este uimitor, deoarece balconul este mult mai rece decât în ​​apartament, iar clima nu avem moale - încă Siberia.

flori Hoya sunt neobișnuite, foarte similar cu artificiale. Unul dintre prietenii mei, chiar a crezut că planta am fost decorat special. Anterior, uneori cu cateva crengute de flori pene, pus într-o vază, dar acum știu că fac acest lucru nu este necesar - pentru anul viitor în acest loc florile nu sunt fixate. Am fost foarte fericit când am aflat că Hoya este o culoare diferită, - asigurați-vă că pentru a căuta alte soiuri. Chiar am observat că miroase uimitor - întregul balcon este parfumat atunci când Hoya infloreste, dar din anumite motive, mirosul se simte numai seara și dimineața și după-amiaza, nu este vizibil.

Asta este o astfel de floare ciudată. Vreau să recomand să aibă această plantă la domiciliu pentru cei care, ca mine, nu își pot permite să în mod constant și o mulțime de timp pentru a da culoarea de origine, care de multe ori excomunicat, în cazul în care munca este asociat cu călătorii de afaceri. Hoya este pentru tine! Ea știe cum să aștepte cu răbdare, fără resentimente și amărăciune.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu