Flori de iarnă de Clematis

Video: Ce ai nevoie pentru o Clematis înflorire abundentă

Iarna acest an, ca de obicei, pe Kuban este în nici o grabă. Și nu este nou pentru noi: am devenit obișnuiți cu faptul că, în decembrie mugurii se umfla pe copacii, bulboasă atins în creștere, cu întârziere Bloom a crescut. Dar, în această iarnă a rupt toate recordurile! În ajunul sărbătorilor de Anul Nou (dacă este absolut sigur - 28 decembrie) a avut șansa de a vedea Clematis înflorit.

Clematis floare

Video: Clematis macranthon. Înflorire și caracteristici de conținut

El a înflorit, cu toate acestea, nu este cu mine, ceva sa am tăiat Clematis pe butași (detaliu a scrie despre el separat). Și am văzut acest mic miracol în următoarea stradă, în curtea altcuiva. Cu resemnare trist mers la un matineu de școală (eu nu le place - agitatia, dezorganizarea, muzica a bubuie întotdeauna, astfel încât în ​​mod serios îngrijorat pentru siguranța timpanele), chiar și pe părțile laterale nu sunt în căutarea în mod special. Liana a crescut departe de gard, dar chiar și viziunea sa periferică, am văzut imediat ceva uimitor. Pe fondul frunziș maro strălucește literalmente sub o floare de soare pată albastră medie de iarnă. Nu am putut trece de ultima nepăsător de salut vara. Cum ai reușit să supraviețuiască această frumusețe-iubitoare de căldură până în decembrie, pentru că noaptea am fost destul de geruri puternice? Bud, evident, au așteptat sub un baldachin gros de frunze, și un pic încălzit de soare și, în ascultare față de chemarea naturii, el a înflorit.

Vezi de departe

Asta-i drept, prieteni, fotografii interesante, uneori, de exploatări miniere) Bucurați-vă de iarnă floare de luptă, pentru că pentru el a încerca involuntar rolul de „paparazzi“)

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu