Rudbeckia solare

Video: țese nostru

floare Amazing - un puternic, fara pretentii si minunatului!

Rudbeckia
Am să-l tot mai mare pentru o lungă perioadă de timp, un prieten în comun semințe. Le-am semănat, un loc marcat cu betisoarele (să nu uităm că există ceva plantat). Era toamnă, au dispărut peste bețe de iarnă, și am uitat complet despre asta plantat. Atunci când apar răsaduri, le am aproape vypolola, luând buruienile. Nu mă mai că au existat mulți, toate într-un singur loc și nu au fost identificate ca buruienile locale. Am decis să plece și să vedem ce va crește, dar niciodată nu a crezut că acolo a fost plantat ceva.

Video: Aubrieta (Purple)

Când floare Rudbeckia, am fost fascinat de florile ei minunat, care acoperă dens tufișuri. Înflorire continuă pentru o lungă perioadă de timp, din iunie până toamna târziu. Uneori, flori noi aproape nimeni nu ar crede că aceasta este deja dispare. Dar, nu! Curând face din nou mi abundența fericit inflorescențelor soare stralucitor. Rudbeckia aduce o mare secetă, nu încetează să înflorească, dar frunzele și petalele în jos la sol - sugerează că este timpul să apă. rase excelente de auto-seed, si, culori, și noi plante sunt întotdeauna un pic diferit de tufiș-mamă.

Sunt conștient de faptul că uitarea lui aproape vypolola, de atunci, el a primit un caiet în care să scrie totul - numele de plante și soiuri, ora și locul de debarcare, data și numele de hrănire îngrășăminte. Chiar și începutul și sfârșitul înfloririi!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu