Ghioceii pentru 8 martie

Video: Ghioceii. Carte poștală la 8 martie cu mâinile. Aplicarea discuri de hârtie și de bumbac

Încă din copilărie, ghiocei pentru mine - flori fabuloase. Amintiți-vă, filmul de poveste „douăsprezece luni“? Așa cum am vrut să fie într-o pădure, în cazul în care ghioceii de mii.

ghiocel

Video: 3D mâner partea 2. Egal ghiocel pentru 8 martie

pădurilor Din păcate, în zona noastră cel mai mare grup de copaci plantați este și copaci vechi, restul pe teren a fostelor proprietăți. Dar, totuși, undeva acestea au crescut (și poate acum să crească). Până la 08 martie pe piață am fost întotdeauna câteva femei în vârstă care au vândut buchete mici de ghiocei. M-am bucurat un secret de la mama mea pentru a rula pe piață, bine, el a fost foarte aproape de casa noastră, flori cumpăra și dă-i. Ei bine, câți bani am fost atunci, un ban. Flori pentru sărbătoare a devenit mai scumpe de 2-3 ori, asa ca tot ce am putut cumpăra - un ghiocel.

Poiana ghiocei

Video: Buchet de ghiocei pentru 8 martie



Mama a vizitat atât de bucuros mele mici cadouri pe care îmi amintesc încă sentimentul de fericire pe care am pur si simplu coplesit) Poate de aceea mă simt un sentiment special de ghiocei: tandrețe și recunoștință.

Stiati ca in multe tari de pe 19 aprilie, chiar sărbătoresc Ziua de ghiocel? Infinitul fericit că acum, nimeni nu vinde ghiocei, cu toate acestea, în orașul vecin lacom de distrugatoare de profit primula sunt încă găsite în piața noastră. Un total de 20 de specii de natură ghiocei (2 dintre ele - hibrizi naturali), toate acestea sunt sub protecția „Convenția privind comerțul internațional cu specii pe cale de dispariție ale faunei și florei pe cale de dispariție“ și Cartea Roșie a Rusiei.

Video: cel mai bun cadou pentru 8 martie. Ghioceii șirag de mărgele. Flori de la bisera.Beaded flowers.Snowdrops

Tu și eu pot ajuta, de asemenea, să păstreze ghiocei în natură - nu le cumpere de la comercianti-braconierilor! După cum știți, cererea creează de aprovizionare, chiar dacă nu imediat, dar această metodă funcționează! Și trebuie să piețe de flori vinde ghiocei?

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu