Morning Glory neobișnuit

Video: #flowers frumos. Spray trandafir

Voi continua să cânte laudele de plante ornamentale cu frunze neobișnuite. Acum, următoarea mea de cumpărare - zorele cu frunze de culoare închisă.

My Morning Glory neobișnuit

În funcție de iluminat, acesta poate fi maro, violet sau aproape negru! Plantat în primăvară, astfel încât ea nu a avut timp să arate toată puterea, și într-adevăr este o planta puternic!

Plantele din provincia în care achiziția? Asta-i drept, la piața satului. Prin urmare, denumirea soiului, îmi pare rău, nu pot să spun.

Confuz recomandare Vanzator Ipomoea plantate în umbră, în măsura în care știu, frunze colorate decorative în umbră nu se pot exprima pe deplin proprietățile lor. Cu toate acestea, ea a aterizat în umbra, cine știe ...

Dar, în continuare îndoieli cu privire la chin! Odată reticente la gloria mea de dimineață urca în sus, în opinia mea, este mai mult ca un ampelnye decât Convolvulaceae. Escape lungime de aproximativ 3 metri, și șiret trunchiul unui munte de cenușă, pe care el crește, el nu vrea să dețină, trebuie să ajute manual.

Video: Argiroderma

Și încă un lucru: nu boboci sau flori! Probabil, vânzătorul a făcut o greșeală, trebuie să-l pună în soare. În anul următor, asigurați-vă că to'll picătură într-un loc însorit, cu siguranță, a se vedea cum infloreste. Foarte interesant!

Poate că cineva din membrii clubului nostru să crească această Ipomoea, împărtăși experiențe, să fie recunoscător, nu numai eu, ci și toți fanii de Morning Glory!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu