Lalele mele preferate

Video: Times goda.Vesna. Preferata mea, lalele!

De primăvară din acest an (ca, într-adevăr, în trecut, și anul anterior), a venit repede. Și, la fel de repede înlocuit cu vara fierbinte, uscat, fără nori cer și vânt fierbinte. Prin urmare, o lungă perioadă de timp admirand lalele flori în grădină nu am fost în stare, unele soiuri timpurii deosebit de delicate, floare pentru doar două zile. Apoi, petalele lor doar uscat în aer cald. Nu a ajutat fie udare armat sau de a face umbră. Dar am reușit să le fotografieze și acum vă invit să meargă în grădina mea flori lalele.
Negru Perrot (Tulip negru Parrot)

În primul rând - noile elemente. Acum doi ani am cumpărat două tipuri de bulbi de lalele papagal, și a vrut să fie așa. Negru Perrot - unul dintre noii mei coloniști. Acesta este în creștere doar al doilea an. În fotografia de culoare a fost mai vie din cauza soarelui. În realitate, culoarea nu este pe zonele însorite de petale. Un pic dezamăgit de faptul că ambalajul cu becuri sa susținut că laleaua nu este pe deplin dezvăluit, în mod constant este sub Bud semi-deschis. Ei bine, adevărul acestei afirmații se poate vedea pe fotografii, cu toate acestea, el mi-a spus, și așa mai plăcută! 

Video: lalele mele preferate (pionchiki) "Miranda"

Blumeks (Tulip Blumex)

Al doilea tip de papagal - Blumeks. Din nou, punctul meu de vedere al florii este diferit de ceea ce a fost descris pe ambalaj. E o rușine, pentru că aceste două soiuri de lalele Sunt sătul până la îngrășăminte lor recomandată este de caracteristici decorative pe deplin aparentă. Nu știu ce sunt hrănite în pepinieră, dar nu exact ceea ce recomandăm. 

Video: Cum desenez flori acuarelă! lalele mele preferate)

Regele Petr (Tulip Czaar Petru)


Acest țarul Petru. Înflorește devreme, subdimensionat. tulpini de flori sunt scurte, puternice, ei nu se tem de vânt. Apropo, până când a înflorit, nu am observat, și doar în fotografie ar putea vedea că o floare - Terry! 

Barbados (Tulip Barbados)

Desigur, nu am putut rezista și a dobândit mai multe tipuri de lalele franjurate. Chiar și eu nu pot spune care unul îmi place mai mult, fiecare bun în felul său.

Cummins (Tulip Cummins)

Canasta (Tulip Canasta)

Video: lalele frumoase

Am găsit un loc în grădină și liliales mele lalele. O astfel de rafinat, mai ales atunci când înmugurit - nu ochi ia.



Laylek timpului (Tulip Lilac Time)

Ed Schein (Tulip Red Shine)

Lung a ales soiuri de lalele buclate. Rose mi-a amintit de bujori, trandafiri rosii -, în general, din varietatea de note am ales aceste două. 

Angelica (Tulip Angelique)

Monte Carlo (Tulip Monte Carlo)

Și aceasta este - singurul din meu Chameleon grădina lalea. Cand infloreste, petale galbene strălucitoare, fără o singură pată roșie. Apoi, pe marginile petalelor apar platou subțire de culoare roșie. Treptat, acesta devine mai mare, iar petala devine portocaliu, și cu atât mai mult laleaua de înflorire, cea mai inchisa culoarea. 

Deypim (Tulip Deupim)

Eric Hosfyu - veteran, una dintre primele soiuri pe care am plantat. Restul de mine nu este plăcut și ei și mal, holyu și prețui am dat. Bucurați-vă! 

Eric Hosfyu (Tulip Eric Hofsjo)

Sper că ți-a plăcut florile mele preferate de primăvară. Aș fi foarte bucuros dacă am vedea fotografiile!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu