Trompeta - viță de vie uimitor!

Video: Kamspsis uimitor de viță de vie-Israel !!!

Știi, eu nici măcar nu ce compara vitalitatea, simplitatea si rezistenta acestei plante!

floare de trompetă

Poate că singurul wheatgrass indestructibil poate concura cu el pentru aceste calități. cultivatorii novice Prin urmare Trompeta (Campsis) pot fi plantate în condiții de siguranță, de viță de vie chiar intenționat nu este ușor de var! Am menționat de multe ori că, în vara avem căldură este incredibil și secetă, dar Kapsis este incomod! Nici o frunză nu este uscat, flori, încă, iunie-septembrie! În câțiva ani, această viță de vie nu a vazut un parazit unic, boala si nu ajunge la ea!

Trompeta - viță de vie uimitor!

Nu știu cum de regulile și eu Trompetă crește de la sine. Am plantat, udat și orice altceva se întâmplă în mod automat. In iarna nu am ascunde, asigurați-vă că pentru a petrece tăiere de toamnă, în caz contrar zapletet pe stradă. Într-o zi, din curiozitate, pentru a măsura lungimea anului pentru a scăpa. 7 metri!



creștere de sezon!

Cu toate acestea, el are un minus. Trompetă incredibil de frumoasă, de frunzișul grațioasă - florile delicate, asa ca am fost foarte surprins când ea brusc prieten ma invitat la mai multe procese. Motivul pentru o astfel de generozitate, am realizat foarte repede - acest lucru de viță de vie este foarte agresiv, oferă numeroase creșterea rădăcinii, care este în creștere de furtunos. Cu toate acestea, acest lucru nu este un motiv să renunțe la o astfel de frumusețe! Tocmai am transplantat Trompetă într-un perete despărțitor îngust între garaj și gardul vecinului. Nu există nicăieri în special chefuri șutează, dar uneori sare la 10-12 metri de planta mama!

Boll-pod

Video: Liana Trumpet foto

Am văzut pe internet Trompeta fotografie cu flori galbene și roz. Cât de minunat! M-aș cumpăra în mod necesar, dar oprește toate aceeași creștere rădăcină. Poate că există soiuri care nu-l dau? Sunt interesat de Trompeta cu flori galbene și roz. Dacă cineva știe, spune-mi, voi fi foarte recunoscător!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu