Oxalis - un capac excelent la sol!

Video: Oxalis / măcriș

Privind prin poștă altă zi despre trifoi, care pot fi folosite ca acoperire la sol, gândit planta ei fermecător care îndeplinește cu succes acest rol.

Oxalis de flori
Acest măcriș (Oxalis). Desigur, aceasta nu poate fi numit flori modeste rafinat, dar îmi place farmecul lor dulce. interesantă istorie care sa produs în mine. Shamrock în ajunul Anului Nou a adus un cadou de prieteni din Marea Baltică. Ei au spus că este „Clover de fericire“, cu atât mai bine va crește cu mine, mai multă fericire pe care o aduce familia noastră. Planta a fost foarte mici, într-un vas mic de lut. In primavara am plantat pe un pat și oksalis transformat atât de repede într-un tufiș dens mică, pe care nu am avut timp pentru a observa!

Video: Tipuri de sol acoperă căpșun ornamental, bryozoans și #urozhainye_gryadki brumărele subulate

măcriș

Înflorește de două ori peste vară: la sfârșitul primăverii și începutul toamnei. În regiunea noastră Oxalis transferurile fără pierderi de iarnă fără adăpost. Acesta poate fi cultivate ca o planta, eu la cererea fiica cea mare în toamna anului săpat un mic Bush și plantat într-o oală, totul iarna îngrijit cu sârguință pentru el. Cu toate acestea, în primăvară, l-am trimis înapoi în sălbăticie, în beneficiul unui transplant de el suferă nedureros. Rețineți că planta undemanding. Ea creste pe soarele meu, udate cu regularitate (în lipsa de ploaie), mâinile scoate buruieni rare, asta e toată grija. Nu știu este adevărat sau nu că Shamrock aduce fericire, dar am un bun (crescut mare!), În familia noastră sunt toate bine. Dacă nu aveți suficient noroc, plante Shamrock, și este sigur pentru a vă rezolva!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu