Idei pentru un pat în umbra sigiliul lui Solomon

Video: idei frumoase paturi de paturi de flori de flori originale de decor gradina

Când teren agricol este mic, și ar fi de dorit să arbori și arbuști de plante și o grădină de legume aloca spațiu pentru culori, există foarte puțin spațiu. O mulțime de paturi de flori, cu o umbrire completă de multe ori rămân libere, în special sub copaci și arbuști. Acest lucru poate fi ușor stabilită, pentru că o mulțime de toleranță umbră! Primul loc printre ei este ocupat de către gazdă. Și sigiliul lui Solomon?

flori de focă Solomon

Pentru o lungă perioadă de timp site-uri dubioase mele paturi erau aproape goale, iar apoi am primit două tipuri de gazde și floarea soarelui plantate. Dar nu a fost de ajuns! La fel ca orice altceva! Achiziția următoare a fost sigiliul lui Solomon. Am văzut-o la un prieten în grădina umbroasă și a fost doar fascinat de frumusețea ei. A fost în flori de vară târziu absenți kupene, dar frunziș un fel de decorativ verde-deschis a fost suficient pentru mine să proces rugat imediat. Știu că există mai multe tipuri de focă lui Solomon (Polygonatum), la care de care aparține, mea, nu va spune exact, dar gazda a numit-o „crin Siberia.“

Video: Ce poate Pasadena hașurată Flori la umbra gradina

Primele flori în grădina sa, am văzut doar 1,5 ani. Bucuria a fost mare! O astfel de drăguț borcane albe cu un platou verde. Ca și faptul că acestea sunt bune pentru taiere - suport pentru o lungă perioadă de timp, doar schimba apa atât de prune sfaturi de tulpini.
forța vitală a Surprinzătoare acestei plante - chiar și în zonele puternic umbrite creste si se reproduce bine. sigiliul lui Solomon în jurul va fi întotdeauna un pic de buruieni - le suprima, și nu ca buruienile cresc la umbra. Se crede că agresorul sigiliul lui Solomon și rapid prinde zona din jurul ei. Nu știu o am de partea pașnic alături de lângă lacramioara - și că, și o altă plantă să se comporte decent, transplant necesară la fiecare 2-3 ani. În sigiliu și lacramioare lui Solomon părăsește aceeași formă, dar diferite mărimi și culori, vecini umbra excelent și se completează reciproc. Cred că terenul în compania lor, de asemenea, feriga, lasa frunzele ei de dantelă decora meu de flori în umbră.

sigiliul lui Solomon (Poligon & amp; amp-aacute-tum)

Video: idei interesante pentru gradina paturi portabile



Solul din zona mea este fertil, așa că kupenu nu fertiliza. Dar, cu ploi în vara avem o problemă de apă trebuie să se constant. În regiunile sudice infloreste in luna aprilie, în banda de mijloc - în luna mai. Dacă ești norocos, iar primăvara este rece și umedă, apoi înflorește sigiliul lui Solomon poate fi admirată timp de 7-10 zile mai mult decât de obicei. Prin slăbirea solului, ține cont de faptul că rădăcinile sigiliul lui Solomon nu sunt situate în apele interioare și de-a lungul suprafeței solului la o adâncime de 2-3 cm.
Un alt plus - sigiliul lui Solomon ierni perfect fără adăpost.

polygonatum kingianum

Video: paturi de flori. 10 secrete de paturi de flori la umbră. fotografie

Recent, Internetul a găsit un kupenu cu flori luminoase de culoare roșie și imediat a vrut și să acorde o astfel! Cine a cultivat astfel de prompt florile sale într-adevăr o astfel de culoare saturată, la fel ca în fotografie, sau nu? Și, deși câteva rânduri despre grija de ea, voi fi foarte recunoscător!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu