Desișuri parfumați de crini albi

Video: Cum să crească atsidanteru - parfumat gladiole. website "mondială grădină"

Acest soi creste crini la mine atât de mult încât îmi este greu de spus exact cât de mulți ani!

desișuri parfumați de crini albi

video: "Ca o floare parfumate" - Alexander Malinin ("sufletul meu ..."2009) / Alexandr Malinin

Crede-mă, nu știu de ce sunt atât de dragi mie: florile sunt mici, 4-6 cm, mirosul dulce, subtil, iar înălțimea pedunculul, ei nu se poate lăuda - maximum 60 cm, dar există în ele un farmec aparte, unele. modestia nobil și simplitatea care nu-mi permite să le dea la vecini sau prieteni becuri)))

Bloom împreună, fiecare floare traieste de la 4 până la 7 zile, în funcție de vreme, în cazul în care rece - floare mai mult, dacă e cald - să lumineze intermitent buchet prietenos de câteva zile.

Video: mazăre albă. Lily și Nicholas Amarfy Korshilov

Eu folosesc foarte rar crin pentru flori tăiate - opresc parfumul lor intens, și un pat de flori nu doresc să goale! Iar pentru paturi de flori Kuban iunie - aceasta este o supraviețuire pro în condiții extreme!

De flori la noi acum plăcut ochiului: anemone, petunii, Mattioli (și chiar și atunci, pe timp de noapte), viola, Rudbeckia, Portulaca, trandafir și Alyssum. Oh, aproape am uitat de daylilies! Cum fac ei să mă ajute acum, când cele mai multe flori au format deja semințe (arbuști - nu contează!).

Video: Cumpărături pentru numărul de catalog 9 Faberlik

Dar de daylilies - într-un alt timp, într-un subiect separat)))

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu