Flori pentru paturi de flori în penumbra: Brunner hadspen crema cu frunze late

Am vrut mult timp pentru a face un pat de flori sub o răspândire plante pestriț Forsythia Bush. Până în prezent, nu a crescut numai gazde, dar mort-urzica. Acesta din urmă, cu toate acestea, tot în timp ce încerca să raspolztis peste un pat, a avut în mod constant să o îmblânzească.

Brunner foioase

Deci, am nevoie pentru a planta, prefera umbra partiala, non-agresiv, scăzut și, desigur, cu frunze viu colorate. Alegerea a căzut pe Brunner, în parte din cauza culorii neobișnuit de frumoasă și bogată de flori sale. În conformitate cu cerințele mele perfect abordat Brunner foioase, și văzând soiul ei pestriț Hadspen Cream, Nu am putut rezista și a cumpărat imediat!

Brunner - planta undemanding, o grijă deosebită și atenție, nu este necesară. Pentru aterizare sa de a alege un loc în semi-umbra, sol preferat ușoare sau de densitate medie, pentru a le se simte minunat, cu condiția ca umezeala din abundență. Este ușor de făcut fără îngrășământ, dar dacă doriți să se hrănească - pentru a răspunde la o înflorire lungă, frunzele vor fi mai mult și vor fi mai mari. Ce poate fertiliza? îngrășăminte complexe minerale, materie organică, humus.

latifolia Brunner (spre deosebire de antrax), va avea întotdeauna să fie protejate de plivit și să se asigure că solul era umed. Potrivit experților, acest tip de bine ierni fără adăpost, chiar și în regiunile nordice ale țării, dar a existat un strat de zăpadă de 10 cm.

În toamna, atunci când partea aeriană a plantei se va usca, este necesar pentru a elimina complet foarfece sau foarfece, să aștepte până când felia este loc uscat și, în cazul în care zăpada încă, dar vremea rece a sosit, adapost de dormit ramuri Brunner molid.

Iată un decantor cu ochi albaștri au apărut în patul meu de flori, îmi place foarte mult, și tu? Un pic trist, am citit că în multe locuri Brunner este în creștere ca o buruiană, este într-adevăr așa, am transplant este foarte scump!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu