Și avem lalele de stepă floare!

Video: uimește: Crimeea sălbatice lalele floare

După cum bine cunoscut ca acest tip de, nu știu. Cred că Tulipa sylvestris - Tulipa sylvestris.

lalele sălbatice

Video: Natasha Koroleva galben lalele Song 90


Dar suntem chemați de stepă, probabil pentru că nu există păduri din apropiere. Sau poate tipul acesta se numește un mod complet diferit, dar acest lucru nu este important. Principalul lucru este că mai avem încă în apropiere de flori sălbatice, și putem admira aceste lalele mici, care sunt mari, eu promit! Pipernicit, în cazul în care nu pitic, care să nu depășească 10 cm, a subliniat petale și foarte galben. Din ce motive ele cresc! argilă solidă, uscată, chiar și crăpat din cauza lipsei de umiditate, solid ca o stâncă. Și toți neliniștită, floare! poienile de mai sus de flori planau parfum proaspat delicat, care atrage mai multe albine. Copiii, desigur, imediat stabilit pentru a alege un buchet, dar eu iau un bun exemplu, pentru a le explica ce înseamnă expresia „pentru a proteja natura.“

Minunat mers pe jos astăzi avem: umple respira aer curat, admirand lalele de stepă și să învețe să protejeze natura) și în zona ta să crească lalele sălbatice?

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu