Anemonele - dragostea mea ...

Chiar la începutul hobby-urile sale floricultura, am văzut culorile imagine de lux luminoase și a promis eu să crească la fel! Ce crezi, ce fel de anemone placut novice florar? Asta-i drept, anemone coronaria (Anemone coronaria).

Anemone, în creștere în soare

Video: Monamour: Iubirea mea

Inainte de a cumpara bulbi, am citit despre acest tip de tot ce am putut găsi. Nu m-am oprit poveștile înspăimântătoare gradinari cu experiență despre coronaria capricii anemone. Nu am vrut semințe - lung așteptați pentru înflorire! În timpul verii, în căldura teribilă, am dezgropat solul, adăugând la nisip, făină dolomită și cenușă cernută - se pregătea un loc pentru plantare de toamnă. Cumpărarea tuberculii anemone, a pierdut orice control asupra însuși, a vrut să cumpere tot ce au pe raft. Ei bine, nu a existat o singură dată oprit) a aterizat tuberculii în toamnă, la începutul lunii octombrie. Niciodată înainte de venirea iernii, nu mi se pare atât de mult timp! De îndată ce a venit primăvara, și anemone germina a apărut în lumina, bucuria mea nu cunoștea limite - ea! Și când la începutul înfloririi, nu am putut opri uita la o multime de preferat lor, ele sunt frumoase!

Anemone, în creștere în umbra partiala

Video: Sergey Lyubavin - Iubirea mea

Primăvară în acel an a fost de timpuriu, înflorire a început la 9 aprilie și a durat aproape până la sfârșitul lunii mai! Apoi frunzele ofilite și veștejite în înflorire toamna sa întâmplat din nou, cu toate acestea, este mult mai modestă și numărul de flori, precum și calendarul de înflorire. Boli si daunatori din anemone, n-am observat. In iarna nu am dezgropa, chiar ascuns nimic. Am admirat pentru sale de anemone vii 3 ani, iar apoi unul nu este frumos primăvara ei doar nu vin. Vymerzli, probabil, nici o altă explicație nu am găsit.

De îndată ce reamenajarea șantierului, determină în cazul în care există paturi noi, vă voi pune din nou anemone coronaria. Dar acum am de gând să se încălzească scutul termic pentru iarna, așa că, probabil, iernat!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu