Iris la cabana

Video: O floare de iris misterios și contradictorii. Frumoase fotografii de irisi

iriși Flori ma fascinat și poate cauza un fior de eleganță și forme aristocratice. Numele lui este „Iris“ Flower a fost în Grecia antică pe numele zeiței Iris, care, ca un mesager al zeilor coboară pe pământ pe un curcubeu, astfel încât cuvântul „Iris“ în limba greacă înseamnă curcubeu. Numele acestei flori a dat Hipocrate. Frumusețe și eleganță flori Iris ar putea concura cu orhidee. Irisi din zona mea ocupă un loc demn. 
Iriși.
Irisi de lumină care necesită și să crească bine în plin soare. Ei se tem de excesul de umiditate, astfel încât cel mai bine este să se dezvolte în zonele cu picioare scăzută a apelor subterane, dar este foarte exigent de umiditate în timpul perioadei de înflorire.
Iriși.
iriși de planificare ar trebui să fie protejate de vânturi puternice și este deschisă la soare, mai ales în prima jumătate a zilei. Permise numai umbra partiala de lumină după-amiază. Cele mai bune soluri pentru iriși sunt argilos ușoare, dar ele pot crește în soluri argiloase.
Iriși.

Tehnica de plantare iriși are propriile sale caracteristici:

Video: flori. Irisy.Vyraschivaem Irisi în țară. Amenajare a teritoriului cu mâinile lor

trebuie să sape o gaură de mărimea rădăcinilor, în centrul său pour pochvu-

format pe movilă pentru a plasa rizomii, rădăcinile să se răspândească și umple zemley-

partea superioară a rizom ar trebui să fie lăsat pe suprafața solului, razele soarelui disponibile.
Sub nici o iriși de gunoi de grajd și alte îngrășăminte organice. Acestea contribuie la dezvoltarea bolilor fungice și dezvoltarea rapidă a frunzelor în detrimentul de înflorire.
Iriși.

Video: Cum să crească irisi frumoase în țară



În grădina irisi umple cu succes o pauză după înflorire lalele și narcise să înflorească și bujori, crini și Phlox. 
Iriși.

Video: Continuarea scenele mele suburbane - irisi bărbos înflorit în țara mea

Odată cu debutul primului frunzișul îngheț tăiat departe jumătate ca în timpul aterizării. Când vezi galben le lasă o6rezaem. După înflorire tulpini de la baza pentru a izbucni. Sub iarnă, la apariția primului inghet, adăpostind strat de aterizare de 10 cm, este necesar să otgre6aem primăvară.
Irisi în țară.

Iriși mine și toată frumusețea fascinantă plăcere!
Irisi în țară.

Până la sfârșitul rizom sezonului de creștere a irisului se acumulează cantități mari de nutrienți. Primăvara următoare, ea servește ca o cămară, din care planta pentru prima dată, este alimentat. Activarea stocului și, prin urmare, creșterea rapidă a părții vegetative a arcului facilitează pansament, care se efectuează imediat după dezgheț. Pe parcursul acestei perioade, stanjenei sunt, în special, este nevoie de azot și potasiu.
Irisi în țară.
Aici este un miracol în creștere în casa mea de vară.
Daca nu sunt indiferenți la acest miracol, votați și scrie un comentariu.
Vă mulțumesc, voi fi fericit daca munca mea va primi o estimare decentă. 

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu