Gladiole în țară

Video: Curățarea și gladiole de stocare

Una dintre culorile care ne incanta cu flori luminoase în țară, sunt gladiole. 
Gladiole.
gladiole de plantare petrec la sfârșitul lunii aprilie, de îndată ce pământul se încălzește un pic. Gladiole cresc bine pe orice sol cultivat, dar cel mai bun dintre toate - pe nisip argilos de lumină, cu o multime de humus. În pământ argilos asigurați-vă că pentru a adăuga nisip.
Pe parcela de toamnă gladiole Înaintez humus, var și utilizarea gunoiului de grajd perekapyvayu.Svezhy nu este necesar ca cel puțin două motive: becurile în acest caz sunt stocate mai multe frunze prost formate și mai puține flori. Gladiolusnye paturi de primăvară săpate, nivelat. rânduri de plantare gladiole, 20 cm între rânduri. Atunci când se plantează într-un furrow'm face un pic de plantare lemn de frasin petrece o adancime de 10-15 cm. Bulbii prevăzute de 10 cm. Umplut cu pământ și se rostogoli în jos. Copiii plantate la o adâncime de 5 cm. Cu bun sistem de rădăcină de umiditate se dezvoltă rapid. În continuare există îngrijire, fertilizare, plivitul, udatul. 
zi de vară gladiolus.

De îndată ce a început să înflorească gladiole, Pomeroy lor înflorit, taie. Tulpinile de flori ofilite sunt eliminate pentru a fi dezvoltate bec. În toamnă, în septembrie, eu sap becurile.
tuberculi
tuberculi
tuberculi
tuberculi

Video: week-end Big. Am pus lucrurile în ordine. Plantat gladiole, roșii și ficat. în țară



Becurile sunt sortate, am separat vechi bulbi, rădăcini scurtate. Pick up copiii, să le ia în afară - plecarea mai mare. Tuberculii sunt stabilite pe un cutii de mică adâncime și a pus în pod, acesta este uscat. Tuberculii sunt uscate la o amenințare de primul îngheț (la sfârșitul lunii octombrie). Apoi, caseta de becuri pentru depozitare, parte a țării sub podea, ascunde, și unele îngropat în găleată într-o gaură adâncă în zona. Spring scoate, se încălzească și de plantare. Cea mai mare parte mâna la vecini și prieteni. Aici sunt gladiole mele.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu