Asta crin floare!

O altă surpriză plăcută: o floare neobișnuit de timpurie crin. Parcela cu becuri am primit atunci când fereastra este încă acoperită cu zăpadă. Și tot materialul săditor a fost deja vizibil cu germeni, astfel păstrați-l în frigider se părea să nu-mi cea mai bună idee. Plantat în recipiente cu flori de sol ...

Asia de crin căpșuni vanilie (Lilium Asiatică dublu Strawberry Vanilla)


Până în acel moment, când este încălzit suficient pentru reinstalarea gradina, aproape toti crinii au fost în Bud. Cele doua plante sunt, din păcate, a căzut de pe unul și toate (eu încă nu pot înțelege despre ce era la fel: dăunători, sau pur și simplu nu au avut suficiente forțe - nici alte daune sau defecte vizibile pe frunze și tulpini nu). Dar alții au continuat să se pregătească cu succes să înflorească.
buclate Deci, ieri primele flori au inflorit crini asiatici căpșuni Vanilie (Lilium Asiatică dublu Strawberry Vanilla).

flori asiatice crin căpșuni vanilie (Lilium Asiatică dublu Strawberry Vanilla)

Pe de o tulpină - zece muguri, unul cate unul! buchet frumos)) Și asta în ciuda faptului că planta în sine este mic - 50 de centimetri în înălțime, nu mai mult.
Varietatea este una dintre cele mai timpurii (Bloom în iunie), dar nu ma asteptam ca prima vara crin trecut am folosit pentru a floare bujori! Și, după ce dezvăluie deja alte muguri asiatice - Cameră Roșu (Lilium Asiatică Red Twin)

Video: Lily floare la 8 martie

Lily Asiatica Camera Roșie (Lilium Asiatică Red Twin)



Din păcate, culoarea ei frumos, radiant este dificil de a transmite într-o imagine. Nu contează cum am sărit în jurul cu un aparat de fotografiat, încercând să găsească lumina cea mai de succes, rezultatul nu este încă în măsură să reproducă cu exactitate toate nuanțele și nuanțe.

Video: Aici sunt unii clienți, riscul de a subevalua si reduceri

Asiatica floare de crin cameră Roșu (Lilium Asiatică Red Twin)

Interesant, acest hibrid, de asemenea, se referă la numărul de terry, dar dacă căpșuni vanilie duplicitatea vizibil la prima vedere, Camera Roșie (în orice caz, prima floare deschisă), această caracteristică nu este deosebit de exponat. Cu toate acestea, în descrierea am citit că există un rând suplimentar de petale - nimic mai mult decât un stamine modificat! Aici este ceva doar vizibil. selecție Miracle))
Acest crin si mai inalta (80 cm, probabil), și flori în mare ei. Dar îmi plac ambele, și aștept cu nerăbdare să atunci când același lucru va fi respins restul ...

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu