Primrose pe punctul noiembrie

Video: Ucraina în pragul unei alegeri anticipate descompus

Primroses, decorațiuni grădini de primăvară - asta e ceea ce am perceput întotdeauna de primula. Imaginează-ți surpriza mea ca astăzi, când una dintre plantele, am găsit brusc o floare! Și boboci! Primrose înflorit la sfârșitul lunii octombrie? .. Iarna este anulat? :))

flori Primula

Vă rugăm să rețineți: toate frunzele de primăvară uite foarte primula - suculente, proaspete și puternic. Creșterea a mers transplantat recent răsadurile tinere ...

Video: Ekaterinburg în pragul epidemiei de HIV

Cu toate acestea, am și muguri verzi de liliac au umflat, si ceapa Welsh nou lot de ierburi proaspete gata)) Nu vorbesc despre iarba obișnuită: un vecin de pe gazon înclinată este verde și se dezvoltă împreună. În luna noiembrie a anului trecut, de asemenea, am fost multumit dezghet - plantele au început să se trezească. Dar până atunci nu se atinge culoarea))

Deci, eu nu știu: dacă să fie fericit - fie supărat ... Îmi place de primula, întotdeauna fericit la culorile lor, mai ales ca eu aduc aceste frumuseti din semințe. Dar mai mare îngrijorare: dacă planta este o înflorire târzie nu va slăbi? Apoi au externalizeze iarna? .. Ce crezi, prieteni? Și în paturi de flori nu au nici surprize toamna? :))

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu