Ochii ademenitor

Panselute sau viola - plante, fără de care este dificil pentru mine să-și imagineze o grădină. Ei nu se plictisesc niciodată, mai ales varietatea de note oferă posibilități aproape nelimitate pentru creativitate. Mici și mari, solid de culoare și multi-color, cu petale ondulate simple sau capricios - crescători ce violelor numai nu retrase!

viola


Îmi place că aceste flori pot împodobesc grădina toată vara: avem le înfloresc în lunile mai și floare până la toamnă. Și semănate răsaduri în februarie, o instalație de muguri deschis deja în primul său de primăvară. Acum, în grădina mea floare doar viola-aceeași vârstă: arbuști încă destul de mic, dar unul câte unul apar florile.

Video: Olga Budina dragoste ochi fermecător 1

Viola alb

Planta este o planta perena, dar, de obicei, cultivate ca o bienală. Și mi-a plăcut propagată crescut în mod vegetativ sus viola: Bush bienal șutează mare frumos așezat pe un pat și acoperite cu pământ în formarea loc rozetă. Ei iau repede rădăcină, pentru a oferi doar o mulțime de material săditor excelent. În anul următor, în primăvara tuturor acestor arbuști floare.

Viola Bush albastru

Plantelor le poate fi aproape oriunde: este o bordură spectaculos, fundalul perfect pentru lalele târzii sau iriși, planta excelent recipient care decoreaza perfect un balcon sau terasă.

Viola Bush galben

Ele sunt modest, ele pot fi transplantate chiar înflorire, și nu va afecta decorarea lor. Ei au avut o mare de iarnă, fără a necesita adăpost. Singurul lucru pe care nu-i place viola - stagnarea de umiditate din care putrezesc sau vyprevayut. Pe sol sărac și o lipsă de umiditate flori de multe ori superficial, iar in umbra partiala a plantelor poate floare nu este la fel de abundent -, dar este, probabil, și toate dorințele lor. Pentru astfel de frumuseti - foarte modeste, nu sunteți de acord? :)



Viola

Am împărtășesc o mică selecție de fotografiile sale: o mică parte dintr-o varietate fantastică de culori. Și ai pus o viola?

Video: Alluring Eyes vechi de dragoste ~ Din colecția de capodopere ale lumii

viola

viola violet

Video: Alluring Eyes - Ruslanova

Viola întuneric de cireșe

viola

Video: Alluring Eyes ("Soția lui Stalin")

Viola

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu