Lăstari sălbatice pe bujori de copac grefate nu pierde vigilența!

Nu numai trandafiri este o situație în care măceș portaltoi poate înăbuși trandafiri grefare culturale. Acest lucru se întâmplă, de exemplu, și bujori de arbori. 
În ultimii ani, au existat o mulțime de material săditor acestor arbuști frumoase, în special din China. În cele mai multe cazuri, acesta este grefat pe soiuri de portaltoi de copac bujori erbacee. Recomandările producătorului recomandă de plantare îngropa locul de inoculare la o adâncime de 15 cm. Acest lucru este de a se asigura că, în curs de dezvoltare rădăcinile donatoare ale bujorului erbacee, bujori de arbori s-au mutat treptat pe cont propriu.
Dar se întâmplă că rădăcina donatorului nu este suficient de aprovizionare, care poate da bujori de arbori grefate. Apoi încolțite propriile lor muguri, varză, care sunt adesea atât de puternic încât să poată distruge planta grefat, ia puterea lui complet.
În astfel de cazuri, trebuie să submineze ușor planta, găsi un loc vaccinări și locul în care a dat o cultură de stoc rădăcină. Cu atenție și cât mai aproape posibil pentru a elimina creșterea rădăcină poate fi chiar o parte din rădăcină, în cazul în care este destul de mare. Această parte într-adevăr să încerce să crească separat - portaltoi bujori chinezi sunt, uneori, de asemenea, foarte interesant.
Sa întâmplat cu bujor meu Kinkaku. Anul trecut, aceasta a inflorit pentru prima dată, o floare frumoasa

Schiță bujor Kinkaku

În timpul verii narosla o altă ramură decentă și în această primăvară în Bush a avut două amice. Dar, dintr-o dată unul dintre ei ... și mi-a înflorit dezamăgit imens. Petale de flori simple, greu de definit, într-un rând, Stubby. Poate că în cazul în care toate Bush a fost acoperit, ar arata frumos. Dar eu sunt de așteptare pentru Kinkaku! Efectuați operațiuni pentru a separa aceste „gemenii siamezi“ nu am avut timp, a trebuit să plec. Dar, în zilele următoare va organiza în mod necesar.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu