Buchete și flori pe Ziua Îndrăgostiților

Video: Cum de a construi un buchet de flori de Ziua Îndrăgostiților? Vytvoryashki

Ziua Îndrăgostiților buchet (Potrivit revistei „Flori in casa“, februarie 2013)

Marina Solyanov prin e-mail

În ajunul sărbătorii cel mai romantic, cald și atinge - Ziua Îndrăgostiților - Vreau să împărtășesc secretul de a face acest lucru „Valentine“ pe care alte dvs. semnificative va fi amintit pentru mulți ani de acum încolo.

Mulți dintre voi ați văzut, probabil, cele mai frumoase aranjamente florale în formă de inimă. Ele sunt folosite pentru a decora masinile de nunta, sau da cei dragi, încercând folosind culori pentru a exprima profunzimea sentimentelor sale. Dar dacă ai crezut că pentru a face o astfel de cântec și aveți posibilitatea să proprii? Da, acest lucru nu merge neapărat la magazinul de flori și petrece o mulțime de bani. Nu merită să vină înapoi, probabil, cu materialele necesare.

Deci, ai nevoie de un trandafir, apa si spuma Floral (sau, cum este numit, pioflor) pentru fabricarea de culoarea inimii. Aceasta din urmă poate fi comandat prin intermediul internetului, pentru că acest produs are nu toate magazinele de flori. Este mai bine de a alege burete, care are o capacitate de pan specială.

Pentru a începe producția compoziției este necesară pentru a absorbi baze de absorbție a umezelii. Pur și simplu se toarnă apă direct pe burete, care este în tigaie și așteptați până când acesta este absorbit. Se adaugă apă până la pioflor până când nu se mai absoarbe. Dacă ați achiziționat un burete fără paleți, apoi inmuiati-l în orice alt recipient și să păstreze în apă până când nu va cădea în partea de jos. Apoi scoateți-l și lăsați apa să se scurgă.

Având în tratate cu un burete, începe să plasăm trandafiri. Se taie tulpinile astfel încât lungimea fiecărui picior de trandafiri a fost 0,5- 1 cm deasupra buretelui, îndepărtați crampoane. Apoi se introduce cu atenție tulpinile în spumă - aproape, floare în floare. Se poate completa activitatea de frunze, panglici și lumânări. Nu limitați imaginația ta, de a crea și plăcut surprinde prietenii și familia!



Christina Khorolskaya Tula

Video: Dragoste Bouquet. Comanda flori pe Ziua Îndrăgostiților - SendFlowers.ua

Într-o zi am stricat relația mea cu cei dragi, frica de responsabilitate. Se pare că nimic nu poate fi schimbat, dar am găsit puterea de a face o ultimă încercare de a recâștiga dragostea. L-am convins să vină la casa mea pentru apelul următor. El a venit furios, ursuz și toată înfățișarea lui a arătat că tolera nu este setat cu mine. Dar apoi a văzut surpriza mea pe masa de lângă pat - două pahar înalt frumos, țesute unele cu altele. Între navele cu flacără lumânării constând din două jumătăți ale unei inimi de ardere.

Nici măcar nu trebuie să spun nimic: favorit pentru a crede în sentimentele mele sincere și apoi să mă ierți și să uitați infracțiunea.

Pentru a face compoziția, în plus față de pahare și lumânări nevoie de rafie, 6 boboci de trandafiri strans, 2 trandafiri ceai, albăstrea 2 mi, 2 bujor este de marime medie si 6 muguri de aceeași floare închisă.

Începutul procesului de fabricație I, care conectat cablul de ochelari picioare rafia (puteți utiliza banda). Am înfășurat în jurul lor, astfel încât, în cele din urmă a cablului transformat semnul infinit. Pentru a conecta ochelarii este mai convenabil de a pune-le pe o suprafață solidă și, ținând cu o mână, atât nava, cu cealaltă mână să-și încheie picioarele lor. Această mișcare necesită o anumită calificare, astfel încât să nu vă descurajați în cazul în care prima încercare nu funcționează. Următorul pas a fost de a forma un mini-buchete. Pentru aceasta, am împărtășit toate florile și mugurii strânse în două părți egale și să înceapă să le combine împreună. Ca rezultat, fiecare mănunchi a constat din trei boboci de trandafiri, trei muguri pionii doi spulberata pe un cornflower și un pion fir convențional interconectate. Florile au fost gata să se scufunde în apă, pe care am umplut paharele. Desigur, înainte de a lucra cu flori, am tăiat tulpinile lor de până la 5 cm. Înălțimea depinde de mărimea ochelarii, așa că trebuie să tăiați tulpini, astfel încât buchete și nu cad din container, și nu se încadrează în ea.

Coarda final a fost lumânare în formă de inimă, care este cel mai bun costum situația. Desigur, compoziția a fost de scurtă durată, dar am reușit să ia o imagine a acesteia, și stochează acum instantaneul ca mascota din albumul familiei noastre.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu