Coroană de Crăciun

Cum sa faci o coroană de flori realizate manual de Crăciun. Decorațiuni interioare la zimnimprazdnikam: Crăciun și Anul Nou cu propriile lor mâini

coroană de flori de Crăciun. Noua coroană de flori Anul cu propriile sale mâiniDe Crăciun și Anul Nou la ușile caselor, apartamente și birouri atârnă în mod tradițional, coroane de flori festive luxuriante. O astfel de venkimozhno face lapnika, Holly ramuri sau ramuri. Crăciun venkiukrashayut decoratiuni de Craciun, boabe de iarna, flori. Opțiuni pentru decorare de Crăciun este cu adevărat inepuizabilă

conținut

Video: Crăciun coroană de flori din conuri cu mâinile lor!

A se vedea, de asemenea, .: Pentru a decora casa pentru Crăciun și Anul Nou!

Video: Cum pot face o bază pentru o coroană de Crăciun de conuri !!!

Cum sa faci o coroană de flori de Crăciun cu mâinile

Este convenabil să se folosească de-a gata coroană de Crăciun de lapnika(Live ramuri de brad sau pin). Aceste coroane de flori sunt vândute copaci împreună szhivymi de Crăciun bazarah.Esli nu aveți pregătit coroane de Crăciun, apoi face dvs. destul de ușor (lor propriu, de altfel, par a fi mai lipsit de griji, și eu personal ca mai gata, prea netedă și"făcut"). Este necesar ca vzyatkarkas rotocol (tije metalice, uneori, legat cu un pai) și prikrepitk ramuri de molid în stare proaspătă (A se vedea. Foto). ramuri lapnika confortabile foarfece de tăiat dimensiunea navetochki. crengute lapnika montate suprapus pe fiecare vetkiprikryvala parte luxuriantă a lemnului și punctul de ancorare anterior la cadru. în loc de molid lapnika crengi vechnozelenyhrasteny pot fi folosite, cum ar fi dafin, Holly (Holly), iederă.

decorațiuni pentru sărbătorile de iarnă. coroană de Crăciun (cununa de Anul Nou), cu propriile sale mâini. Atașarea lapnika la cadrudecorațiuni pentru sărbătorile de iarnă. coroană de Crăciun (cununa de Anul Nou), cu propriile sale mâini. Atașarea lapnika la cadru

A face o coroană de Crăciun cu mâinile. Fixarea crengi de brad pe un cadru rigid, realizat din paie de un drept provoloki.Foto grădină samokrepyascheysya: atât gata de Crăciun coroană de flori apare pe partea din spate (2012)

Cum de a decora o coroană de Crăciun

gata coroană de Crăciun Acum puteți decora. Eu de obicei, cred că în primul rând, în intervalul general al coroană de flori (de obicei "argint" sau "aur"La fel ca o culoare principală, în plus față de verde) și un element de bază - în centrul atenției.

coroană de flori de Crăciun. Noua coroană de flori Anul cu propriile sale mâini

Foto: mea coroană de Crăciun (cununa de Anul Nou) 2012 ramuri de molid Garland brad cu fructe de padure rosii acoperite cu ger și mare întuneric izorganzy arcul roșu. A face o coroană de Crăciun "de la început" cu mîinile în zanyalominut mea 40


pentru Coroane de Crăciun decorare cursul este tot ceea ce va fi interesnosmotretsya. Puteți utiliza decoratiuni de Craciun, flori artificiale și uscate, boabe luminoase (de exemplu, mănunchiuri de Rowan), mărgele, panglici ibanty, tesaturi, si verde viu. elemente Pin pe coroană de flori este samofiksiruyuscheysyaprovolokoy convenabil verde speciale, care pot fi achiziționate de la un centru de grădină sau florar.

coroană de flori de Crăciun. Noua coroană de flori Anul cu propriile sale mâini

Coroane de Crăciun în ultimii ani

Meu de Crăciun coroană de flori 2011 de brad, decorat cu ramuri și fructe de pădure, Holly, arc și acoperite cu aur cucuiMeu de Crăciun coroană de flori 2011 de brad, decorat cu ramuri și fructe de pădure, Holly, arc și acoperite cu aur cucuiMeu de Crăciun coroană de flori 2011 de brad, decorat cu ramuri și fructe de pădure, Holly, arc și acoperite cu aur cucui

2011 a trebuit să folosesc un gata coroană de Crăciun de brad (In sadovomtsentre nu a fost lapnika!), Pe care am împodobit cu o zolotomshishkoy acoperit arcul și ramuri vii de Holly cu fructe de padure rosii. Aproape de vhodnoydveryu pe care atârnă o coroană de flori, am pus meu decor "pom de Crăciun" cu fructe de padure Holly zelenyui

Noua coroană de flori an, cu propriile sale mâini. Mea coroană de flori de Crăciun 2009Noua coroană de flori an, cu propriile sale mâini. Mea coroană de flori de Crăciun 2009

2009 coroană de Crăciun lapnika acestei brad (Abies nu, la fel ca în anii precedenți), decorat cu o floare,"pudrat cu îngheț" și o lungă "de mărgăritar" colier

coroană de flori Rozhestvensky, 2007coroană de Crăciun, 2004

Imaginea din stânga: gata coroană de Crăciun 2007 Tsentrvnimaniya - o mare de aur arc de mătase. În fotografia de pe dreapta (2004) osnovnoyelement coroane de Crăciun - tsvetokpuansetii cea mai mare culoare artificială și principala, respectiv - roșu. Am adăugat la compoziția de mici vetochkipaduba proaspete cu fructe de padure, conuri de pin, și acoperite cu aur mat lakomsuhie Holly frunze și ramuri de iasomie (chubushnika) cu un korobochkami.Poslednie seminale arata destul de bizar și original. Aici am ispolzovalagotovy coronita de brad cumpărat de pe piață pom de Crăciun

coroană de Crăciun 2006My coronita de Craciun 2008

În 2006 (fotografia din stânga) coroană de Crăciun Am folosit ramură roșu pufos de conuri artificiale yagodryabiny aurite, ierburi proaspete, aur mat și luminoase Crăciun mingea arcul de aur împodobite cu perle. 2008 (foto dreapta): din cauza lipsei de timp, a trebuit să se limiteze foarte prostoykompozitsiey. Silk arcul de aur am atașat la prova legat de segment roșu blestyascheyorganzy. Ambele arc fixat de o ramură de brad luxuriant, care, cu ajutorul sârmă agățate la ușa din față.
lasa un comentariu
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu