De fapt, să taie cu un topor - o vacanță

Video: Taiga topor cu mâinile

Satul Casa Ilia Mitrichevbizam Wild, a fugit din pădureCasa Airedale Master pe fundal pentru a dihorcopoiVedere din spate a caseiConstruirea unui gard nouPond adiacente la grădină, toamnarame sculptate de propria voințăgrădină de legume la începutul veriiPond, adiacente la grădina de bucătărie în mijlocul veriigradina de legume in toamnaCâinele pe veranda caseiPisica MasterZăpadă-pisici, o familie de divertisment popular în timpul ierniizăpadă-pisiciÎn cazul în care zăpadă pisici nu va trece, nu va fi schiAșa cum noi, cetățenii, pentru a alege un nou mod de viață și să devină nu doar turiști avid, dar locuitorii și țară?

Video: Village

Eroul nostru - Ilia Mitrichev - Director Tehnic al ROS. În timpul liber predă la Moscova Inginerie Institutul de Fizică și curs de management al documentelor electronice RSUH autorului în credit și sfera financiară. Ea are o multime de hobby-uri - de la aplicarea psihologiei la anomaliile naturale.

Prin formarea sistemului Ilia Mitrichev programator. În paralel cu principalele dispozitive de calcul constructor de specialitate stăpânite. Dupa ce a absolvit de la institute a lucrat pentru ceva timp, la intersecția a două dintre specialitățile sale - implicat în dezvoltarea calculatoarelor și a programării în numerar. În paralel, caz studiat designul (calcule, desene și producția de produse mecanice) și a celor mai bune practici pentru proiectarea și instalarea de energie electrică de până la 1000 W. Ulterior, această cunoaștere este util să-l în construcția casei.

Între timp, povestea lui Ilie cum a echipează terenul său în sat, literalmente Fermecatoare:

De fapt, eu sunt pe acest pământ pentru o lungă perioadă de timp, pentru că nu sa născut și încă mai trăiește, tatăl meu. M-am născut în martie, iar la sfârșitul lunii aprilie am fost adus în sat în Tugolessky bor. Parcela pentru mine, în primul rând - un loc de odihnă, oa doua casă. Pot fi drenate fizic, cu ceva pentru a săpa mai adânc, pentru a dezvolta unele noi competențe pentru a pune în aplicare tot felul de idei extravagante, care la Moscova este loc pentru trite. Mama mea certat întotdeauna ca un copil: care este, bucăți de fier, nataschili. Și acolo - poți nataschit doar ai nevoie, și de a face ceva frumos sau doar interesant, cu un metal, de exemplu, să se joace. La Moscova, toate descărcabile, nimic, dar aceste clase nu au suficient spațiu, timp, și, uneori, puterea mentală. Și Tugolese - se îndepărtează de agitatia. Anterior, de altfel, a fost chiar mai bine. În Tugoles mers două trenuri pe zi - două acolo, doi înapoi. Nu există telefoane mobile - stânga, nimeni nu va si nu va ajunge.

Noi mergem aici suntem aproape in fiecare week-end ... înot, ciclism în pădure o mulțime de trasee incredibil de frumoase. Și doar du-te în pădure pentru ciuperci, pentru afine - deja se bucura. Una dintre cele mai interesante activități - mersul pe jos în pădure pe timp de noapte. timp de vară în mlaștină timp de noapte puteți vedea luminile albăstrui, foarte frumos.

Când în '94 am cumpărat o mulțime, a fost un pic de o pădure sălbatică la marginea localității. Primul pas pentru a pune în condițiile legii - împrejmuirea selectate în posesia terenului. Primul gard a fost construit din copaci care au crescut pe cont propriu teren. Următoarea stație a fost planificat pe un capriciu. Deoarece jumătate de teren uscat, și jumătate - puternic îmbibat cu apă, în mod natural, toate clădirile sunt situate în porțiunea uscată. În cazul în care la intrarea pe piață -, de asemenea, era de înțeles. De la poarta la poarta, și toată materia, a fost planificat prin călătorie prin întreaga zonă, lățimea - care ar putea intra un camion. Pe de o parte a intrării se află hambar, și cu un alt - casa. Clădirile, cum ar fi dusuri si toalete - în adâncime zonă. Ei bine, de asemenea, sa dovedit din casă pentru că nu a avut loc o venă de apă. În cazul în care ea merge, el este determinat cu ajutorul cadrului.

Construcția a început cu baraca, deoarece practica de construcție arată că trebuie mai întâi pentru a construi partea economică, și numai apoi a face cu cei vii. Hambar a fost inițial împărțit în două părți, dintre care una era o locuință. În timpul iernii, desigur, supraviețui ar fi dificil, dar la îngheț gravă a fost destul de posibil să existe. În același hambar, în același timp, m-am antrenat hack. Cunoscuții sunt uneori surprinși când află că totul se face cu propriile sale mâini, dar, de fapt, tăiat cu un topor - o vacanță de care nu este în oraș.



Putem spune că casele din sat mă fascinează din copilărie. Când a crezut prin propriul dvs., se concentrează în principal pe casa de țară clasic, casa, mai degrabă decât un stil modern cabana. Proiecte tipice, desigur, de asemenea, a primit peste si a studiat, dar în același timp, am plimbat în jurul valorii de vecinii din sat, pentru a vedea cum de a construi case care sunt bune, și că - nu foarte convenabil. Clasică colibă ​​Rusă pot fi de diferite stiluri - clădirea de nord, sud, în plus, în fiecare regiune are, de asemenea, propriul stil. Tugoles se află la granița dintre regiunile Moscova și Vladimir, dar dacă vă amintiți zilele vechi, este marginea fostei provincii Ryazan, și colibe aici - un amestec de Vladimir, Ryazan și stilul Moscova. In jurul acel moment, m-am dus sub Arhanghelului, acolo, în Karel Mică există un muzeu de arhitectura din lemn în partea de nord, care conține specimene interesante de construcție din lemn rusesc. De sub Arkhangelsk am adus câteva tehnici și reguli de construcție a casei, care este, de asemenea, util.

Soba pus împreună cu stovemaker dintr-un sat vecin, găsit la recomandarea. A fost dat sarcina nu este cea mai ușoară. Ar fi de dorit ca cuptorul este încălzit de către ambele în aceeași parte a casei, și rezidențiale și economice la bucătărie și în același timp, s-ar putea, de asemenea, găti. În camera de la nivelul patului standard, se face banc, pe aragaz - o nișă în vechile sobe rusești pentru conservarea alimentelor sub formă de căldură. Nu este foarte convenabil de a pune, de exemplu, o oală de terci. De dimineață, se pare bine aburit și cald. În practică, sa dovedit că de multe ori sunt puse cizme ude: în timpul nopții acestea devin uscate si calde, ceea ce este foarte frumos în dimineața când ies din casă. Chiar și în cuptor pentru a face o nișă suplimentară pentru uscarea hainelor umede, există o hotă separată, astfel încât umezeala din stânga în conducta, și nu a intrat în casă. ardere Kiln în coridor, care permite să nu efectueze coș de gunoi acasă, și nu-l transporta la bucătărie. Sub bancă soba făcută pe sfatul-aragaz montator acumulatoare de căldură - sinusuri speciale, care se acumuleaza aer cald. Acestea oferă canapele uniforme de încălzire. Gătitul, cu toate acestea, vom folosi soba este extrem de rar, este mai degrabă o opțiune de siguranță în cazul unui accident ipotetic cu gaz și electricitate în același timp.

Casa trăiește pe trei surse de energie - energie electrică, gaze și combustibil solid - lemn. În afară de sobă în timpul iernii în componentele casei de funcționare inteligentă la domiciliu - sistemul de control al temperaturii în camere. Acesta vă permite să programați temperatura timp de o săptămână, în fiecare zi rapoarte cu privire la telefon despre temperatura din interiorul și în afara casei temperatura este controlată de la distanță, dacă se dorește. Cu încălzitoare în timpul temperatura menținută săptămână nu mai mici de plus cinci, pentru a nu ridica umiditatea și să înghețe casa, și vineri pentru sosirea noastră, temperatura se ridică la plus douăzeci.

gradina Bucătărie avem un mic, pentru că nu au suficiente mâini cum să-l ocupe. Țineți de dragul de verdeață proaspătă. Ceapa se dezvoltă bine, usturoi, dovlecei nu a mers, dar un bob de mazare frumos. Strawberry depinde de an, cu toate acestea, partea leului a culturii mâncat de rațe sălbatice, care merg pe întreaga grădină în sălbăticie. Vino la mlaștini noastre de judecată, indignată că aproape lor teritoriile ancestrale și tulpină de căpșuni. Trist Nu am plănuit, creștem doar un măr, unele tufe de coacaze, coacăz. Mă gândesc, dacă nu planta zmeură, deși, pe de altă parte, este destul de creștere în jurul valorii în sălbăticie.

Acum, site-ul este în principal, nu au loc de muncă de plantare, și drenaj. Ar fi de dorit, la urma urmei, ei un pic uscat. Aparent, este necesar să se ridice nivelul solului. De fapt, fie de trei sau patru camioane de pământ am adus. Dintre ele va primi un gazon minunat în fața casei. Dar cea mai bună parte a fost lăsată în forma sa originală, cu smocurile de balta, rizomi vechi. Dacă sapi în jurul valorii de, și, probabil, turba pot fi găsite. Ar fi de dorit, desigur, toate acestea este un pic pentru a cultiva și rațe își găsesc locul în spatele gardului. Rațe, de altfel, nu este numai oaspeții pădurii sălbatice sălbatice. Nu cu mult timp în urmă, un câine găsit pe un teren de bizam sălbatic. Ei nu rezistă, prins, Caged, o dată construit pentru dihor. Oaspeți a mâncat cu bucurie mere, pere, pește crud, și de la mâncare pentru câini a scăzut. Înainte de a pleca eliberat din nou în sălbăticie.

În general, planuri pentru viitor - o mulțime. Poate face un foișor. Să ne fie sigur iaz, care este acum în stare sălbatică năpădită de buruieni. Poate că realizarea lor vis vechi. La mine, după o excursie la Crimeea a lăsat o impresie foarte puternică din shish kebab armean, care este preparat într-o groapă specială, pe frigarui agățate pe verticală, mai degrabă decât pe orizontală, așa cum ne-am folosit pentru a. Poate într-o zi voi merge la construi ceva de genul asta.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu