Elemente ptr gradina Harmony



Video: micul meu ponei. Elementele Harmony.Cartoon joc pentru copii. Micul meu ponei

Copac înconjurat de bănciPasarela, calearțar decorative, tenieipergolăOmul este atât de constituit acel sentiment de disconfort în stepele bătute de vânt și în pădure gros. Acest parc armonios sau grădină implică alternanță de spații deschise (câmpuri și pajiști), colțuri umbrite cu vegetație gros și zone cu penumbra.

Video: Elemente de Harmony seria 4

Desigur, conceptul de habitat optim pentru fiecare umplut cu sensul său propriu. Unul vrea să facă cidru de casă, și nu se poate imagina viața fără o livada mare. Un alt caută să se ascundă de ochii indiscreti de vecini și va fi fericit să dens plantări în jurul perimetrului site-ului. Gusturile diferă, dar, de aterizare oriunde un copac sau arbust, ar trebui să fie clar de ce și ceea ce faci chiar aici.

Video: Micul meu ponei. Elemente de Harmony - 3 Series. Cartoon JOC

  • Teniile - copaci separate.
  • aterizare obișnuită - rânduri de copaci, care separa diferite zone ale parcului sau de grădină, și primul utilizate pe scară largă pentru a se referi la limitele site-ului. Analogii de debarcărilor pentru tufișuri - gardurile vii. Ele pot fi de asemenea folosite pentru a indica limitele sau o porțiune de mascare a incintei unpresentable.
  • Alley - arbori sau arbuști plantați de-a lungul unui drum drept. Ele nu reprezintă neapărat cele două rânduri paralele de plante. Alei sunt simple sau complexe, simetrice și nu există nici un singur etaj și cu mai multe nivele. Acesta este, probabil, unul dintre tipurile cele mai multe fațete de parcuri.
  • Grup de lemn-artizanat - două sau mai multe copac (Bush) dispus în spațiul deschis al parcului. Grupurile sunt curate (trei Plopii la Plyushchikha) și mixt (mesteacăn, Rowan), cu miezul (imaginați-vă că printre cele trei plopii deparazitat piramidal) sau fără echilibrat sau dezechilibrat, și există un sezon ...
  • Marginea pădurii - copacii care alcătuiesc marginea pădurii sau zona de parc. Acestea sunt utilizate în mod tradițional pentru a asigura o tranziție lină de la pădure sau parc matrice la gazon.
  • Pergole - copaci sau structuri metalice, impletite cu viță de vie.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu