Țâțe bulgăre-feeder

Video: feeder din lemn pentru sâni

fermelor de păsări din denivelăriNu eu te semințe de răspândit la sol! - aproape în lacrimi, țipând fetiță. Un ushlaya gaița, abia urca în feeder-casa, mănâncă intenționat pițigoi, alte semințe de floarea-soarelui Țiclean trivia pasăre.

Un contor de pe alimentator așezat încruntată Pukhlyak și, din păcate se uită la mâncarea de dispariție. Iarna a venit, ningea, iar foamea în sine a făcut simțit. Hai să facem un alimentator special pentru țâțe - am sugerat fata. - Și Jay - nu ar trebui să fie aceeași cu ea, de asemenea - aduce nimic de acasă.

Am făcut un alimentator foarte simplu pasăre. Am luat mai multe conuri de brad, le-a acoperit cu un strat de unt - dens strat gros. Apoi, se rostogolesc în semințe, da stagnarea ulei și atârnate pe o sârmă conuri ca decor pe un liliac vechi.

În primul rând reperat aceeași masă Pukhlyak. A zburat, ușor fluturat aripi și gheare de partea de jos a conului, a prins cioc semințe primele. Poftă bună! - râs, a spus fata. Sledom acordat pițigoi mare, apoi un alt Pukhlyak, atunci TIT albastru. Până la sfârșitul mesei a venit un Țiclean vioi și, sprijinindu-se cu capul în jos, de asemenea, a primit ei înșiși semințe. Când cucui golit, pițigoi cu mare plăcere au regaled și unt. Doar nu atârnă aceste alimentatoare în soare - am spus la revedere - și scurgerea de ulei, împreună cu semințe.

Video: forfetară alimentator

Așezat pe o ramură descurajat și gaița pretins că tot ceea ce se întâmplă nu o poate atinge.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu