Buchete de gladiole

Video: Gladiole de la un magazin online Million-Buketov.ru

Buchete de gladiole

Spune proteja grădina gladiole de probleme. Îți place sau nu, oricine poate verifica în practică. Dar asta nu este în creștere gladiole protejează probleme - sigur!

Video: World gladiole Frumos (autor Tatiana Deeva)

Am trecut noapte ploaie cu vânt și plante înalte se rostogoli în direcții diferite. Sună familiar, nu-i așa?

Nu am crescut plante unice gladiole. bulbi de plante de diferite culori sunt plantate într-un cerc. Unitatea în centrul peg. Când gladiole trage în sus și aruncați tulpinile de flori, am asocia acest buchet specific de frânghie.

Video: Buchet de gladiole și crini de dulciuri. dulciuri buchet de gladiole și crini

Gladiole în acest caz, nu se încadrează în afară, în direcții diferite, chiar și atunci când vântul este puternic, sunt exact ca într-o vază. Iar aceste cercuri, florile pot face câteva.

Desigur, nu toată lumea are o grădină mare în țară. Mulți trebuie să crească flori de-a lungul căii de evacuare în grădină vărsat. Un paturi de flori alternative de proiectare, în acest caz, ar putea fi astfel. La cele mai multe piese într-un rând sunt plantate asters. Al doilea rând - Mattioli (orhidee sălbatice). În al treilea rând - Lavatera. În centru - „buchet“ de gladiole.

Video: gladiole si dalii nu mai sunt în vogă. Ce o grămadă pentru a da la profesor la 1 septembrie?

buchete de gladiole



Anterior, toate infloreste Mattioli, aroma lui captivant. Când se estompează, acesta a crescut ascunde complet asters și Lavatera. Ultima Blooming înainte de asters, flori și un timp neobișnuit de lungă. Apoi înflorit asters, în spatele lor - gladiole. Doar frumos!

Desigur, toată lumea poate visa în sus și să ofere propria sa versiune de paturi de design de flori. gladiole bune de flori poate doar site-uri solare cu nedescoperite suficient de sol fertil.

buchete de gladiole

Mă pregătesc un loc în toamnă, dezgropa teren la o adâncime de cazma baionetă. Aceasta se face prin sapa compost sau humus (3-4 kg / mp), un îngrășământ mineral complex. gunoiul de grajd proaspăt sub gladiole este mai bine să nu facă, deoarece aceasta conduce la dezvoltarea de boli fungice.

buchete de gladiole

Flori taie mai bine în dimineața devreme sau seara târziu, când se desfășoară pe deplin 2-3 flori. La tăierea nu uitați să lăsați 5-6 frunze pentru o îmbătrânire de înlocuire cepe. Udarea după înflorire, reduce treptat: cepele se coc mai bine în sol uscat.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu