Cultivarea gazde în umbră

Cultivarea gazde în umbră

Foarte pasionat de gazde, dar am practic nici o umbră de locuri. Ce gazda de sortare va crește bine în soare? Experiența mea de a crește în umbra gazdă (care sunt acum în grădina mea 21 grade) confirmă doar definiția dată în toate publicațiile de pe floricultura, ca gazdă - regina umbrelor.

Nu face plantele iubitoare de umbra suferă în soare. Oh, dacă doriți cu adevărat să se bucure de flori în grădina dumneavoastră, să fie conștienți de faptul că cele mai rezistente la astfel de condiții spartane sunt considerate soiuri de așa-numita gazdă albastru.

Frunzele lor sunt acoperite cu un strat de ceară de lumină, care protejează de soare și le dă o tentă albăstruie. Puteți pune soiuri parfumate și gazde.

Frunzele acestor plante sunt lumina verde, dar principalul avantaj - o foarte mare de flori albe, parfumate, cum ar fi flori de crin. Ei floare cel mai recent gazdă - la sfârșitul lunii august și septembrie.

Dacă totuși a trebuit să pună gazda la soare, să le facă cel puțin o ușoară pritenenie, a aterizat în apropierea plante înalte iubitoare de soare: dalii, lavateru, Cosmo sau sparanghel.

Cu același scop pe partea de sud a gazdei este departe de ecran anuale sau perene lichidare.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu