Pelargonium pe shtambe

Video: Vaccinarea în tufiș shtamb

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Acum trei ani am fost dat Pelargonium tulpină regală, care mult timp am visat. Dar cât de mult am avut grijă de ea nu, floare a crescut într-o singură tulpină. Chiar și după ce am avut prischipnula, el a ajuns sus, dreapta, acum două topuri.

Doi ani mai târziu, muscata a inflorit magnific liliac-violet „Butterfly“. Într-o lună am admirat florile ei, dar dintr-o dată frunzele plantei pentru un motiv sau altul au început să se îngălbenească și a dispărut complet.

Nu am găsit dăunători pe Pelargonium. Și pentru a nu pierde floare, taie partea de sus și le-a plantat din nou. Eliberându oalei sol, comă de lut cu tulpini lemnoase (ce a mai rămas din Pelargonium) a găsit rădăcinile vii.

Video: Vaccinarea în anul tufiș shtamb mai târziu

Le-am planta direct in gradina sub o pară. Și cum a fost surprins când Sissy meu lasa la scurt timp doar patru proces și a intrat în creștere. Și pe una din ramuri au fost muguri.

Acesta a fost la sfârșitul lunii septembrie și, departe de frig, am transplantat muscata într-o oală, și a adus-o în casă, deși el știa riscurile - mugurii pot cădea. Dar, în luna octombrie, floare înflorit din nou. Pelargonium întoarse pe trunchiuri. Pentru mine a fost o revelație.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu