Decorare: Idei din Japonia

Decorare: Idei din Japonia

Singura posibilitate de a face față cu haosul care apare din cauza necesității de a lua în considerare tradiția de a sărbători Crăciunul în japoneză este o estetică japoneză Wabi. Această direcție în arta japoneză - este frumusețea strictă și liniștită, care exprimă starea de spirit de retragere spirituală budistă Zen filozofie. Este abilitatea de a găsi frumusețea în efemeritate și imperfecțiune, care urmărește să stabilească un stil de viață simplu și modest, reglat la armonie cu natura.

renovare Apartamente primăvară |: Video CONTINUĂ CASA decorate | Cumpărături la IKEA | IDEI PENTRU ACASĂ NIKKOKO8

Cartea japoneză de designer stilist - plante cultivator Satoshi Kawamoto Satoshi Satie Kawamoto «decorare. Arta de a folosi plante pentru transformarea casa ta „face pentru un look proaspăt la multe tradiții anuale de decorare.

Kawamoto detine o retea de magazine de design de gradina, numite „Degete verzi“, inspira consumatorii la schimbările din mediul înconjurător cu ajutorul amenajare a teritoriului. Aceste idei se pot schimba și viața și casa ta.

Video: IDEI PENTRU HOME / BUGET DECOR

La prima vedere, ideile sale de decorațiuni interioare par complicate, foarte departe de tradiția minimalist care este asociat cu tradițiile de grădini japoneze. El susține că este stilul său propriu, care este influențată de tradiția japoneză.


Aici, în Japonia, poate fi decorat pentru fereastra de Crăciun. Purely japoneză decor - concis și potrivite pentru o cameră foarte mică.

El folosește plantele de casa, flori uscate și conservate, Suculente, epifite, flori artificiale si lemn. Kawamoto dezvolta un design interior pentru persoanele care au puțin spațiu sau cultură experiență.



Kawamoto fascinat de frumusetea plantelor și schimbările pe care timpul le impune. Acesta include în componența sa aleatorii obiecte punct de vedere estetic, jucării, pietricele, containere, țesături și așchii de lemn.

Ideea de afaceri din Japonia plante care zboară magneți: Video


Designer Satoshi Kawamoto, Satoshi Satie Kawamoto însuși

Ii place sa arate plantele de pe scări și ramele ferestrelor de pe rafturi, în buzunarele din tesatura și, în plus, îi place să arate aceleași rădăcini, frunze, tulpini si flori de plante.

Această carte a clarificat ideile pe care le-am fost mult timp atras și inspirat aspectul modest și liniștit la decoratiuni de Craciun. Fără a suporta săraci spic de extracție meu anual de teroare și ignorând strigătele „Este un pom de Crăciun?“ I-am cumpărat copacul plaja vagabonzii-culegator Martin Pamanta de resturi marine, decorat cu marmura de la mare.


Decorațiuni interioare de designer japonez Satoshi Kawamoto

Video: Decorul de iută meserii iuta idei de decorare și decor

Intenționez să ignore câteva tradiții de Crăciun. Sunt obosit ei o ghirlandă de frunze presate coroană de flori de plante suculente artificiale care cresc fericit în mușchi, printre alte plante suculente pe ușa din față. Am pus o lumânare în inelul de creștere în adevărate suculente inelul oază, adâncimea de buzunar pentru plantele din spuma.

Fereastra mea mica a fost un cadru frumos pentru un arbore mic într-un container realizat din scoarță de copac și de lumânări pâlpâitoare. Am decorat fereastra de ramuri de eucalipt din grădina vecinilor mei.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu