Dați-i copilului grădină!

Dați-i copilului grădină!

Când vom construi o grădină, ne gândim la noi înșine. Despre familia lui. copii Despre tineri.

Cum de a crea o gradina pentru copil? Cum de a crea o grădină care îi va încânta la 10 ani și 20 va fi amintirea iubirii părinților? Trebuie doar să plonja în lumea copilăriei clasice. Nu este dictată de ziua de azi și omul puțin fericit clasic. Să ne amintim că în grădină poate fi o copilărie fericită și o amintire a copilăriei dumneavoastră? Swing de pe nuc vechi, bancă casa? Bunicul a creat o cutie cu nisip?

Asta nu-i întreaga listă.

Am oferi un set minim. Și tu l completeze, astfel încât este inerentă copiilor tăi.

geocache

Grădină pentru copilCâți dintre voi nu a creat cache-uri și sekretikov? Am făcut-o astfel: ruperea unei găuri, pentru a investit margaretă (Pentru un motiv sau altul, margarete albe si roz Pompone a crescut în curtea noastră sub picioarele tale și să le și ascunde găsesc - era veselă), depunere de flori de sticlă. ... Și le-au umplut cu pământ. Numai persoanele autorizate am arătat aceste sekretiki. Găsiți secretul uitat a fost distractiv. Și am fost râs și fericit, dacă ești un străin sekretik! Facem o proiecție a grădinii. În alei de grădină din beton, în paturi de flori sub mulci - lăsați un spațiu pentru creativitatea copiilor. Ei vor descoperi că pentru a ascunde. Micul soldat, monede, nasturi de, capace de sticlă, plastic sau paianjen un urs poate fi plasat pe un substrat de celofan, astfel încât să se murdărească. Și pentru a schimba, conținutul va avea dreptul numai la el - proprietarul cache - copilul dumneavoastră. Până când te plictisesti, și totuși nu se va uita.

loc periculos și înfricoșător



Grădină pentru copilVoi merge pentru hambarul bunicii mele. Au existat o mulțime de pânze de păianjen și păianjeni se târăște pe ea. Sună acolo părea supus și plin de semnificații obscure. Pentru mine nu ar putea intra sub bord, am putea fi transportate în colț, și ca pe ceva care a fost acolo ... ceea ce nu am spus bunica mea, doar lăsat să se înțeleagă. Îmi amintesc că, și acesta este un loc important în grădina ei. Nu a fost în creștere de scurgere vechi, insipid. A fost acoperit cu teribil mușchi, și a fost gol ... De ce îmi amintesc? loc teribil - este foarte important pentru elementul copil al culturii. hățiș mur, în care, probabil, cineva trăiește .... Locul de hambar șubredă. De ce copiii place sa merg la locul periculos și înfricoșător? Intreaba-te. Amintiți-vă. Și un colț face. Să trăiește un mit creat de copil cu tine. Puteți decora un colț de măști înfricoșătoare din figuri crengi și animale împăiate. Excelent va arata speriat, îmbrăcat într-o uzată, care curge hainele nu sunt în grădină, și în loc secret, periculos și înfricoșător la asfințit.

Colectia pentru copii

Grădină pentru copilNu, nu sunt despre Clematis și gazde. Am un loc unde vă puteți stoca comorile tale. Cabană - spațiu foarte potrivit pentru imaginație. Învață-l să colecteze Driftwood cum îi place să colecteze plută și suveniruri. Ai văzut copiii care se joacă cu scoici și pietre? Poate pentru ei este posibil să se organizeze zona de expoziție? Deși pe capacul gurii de magazie, deși la masa de cină, cel puțin pe partea interioară a porții. Copilul va onora acest loc și dau seama că colecția sa - valoare pentru tine, și decorațiuni de grădină. Copii se afirmă prin posesia de lucruri care sunt ale lui și nu par a fi valoroase. Dar, unul câte unul. Găsiți neașteptat Joy - care este un mare succes pentru copil. El a fost destul de „chestii“ si va marca în colecția ta. Învață-l să colecteze, și el este interesat de câțiva ani Alpines ta.

Video: KINDER MACHINE (cadou pentru copii, fiul, grădiniță, școală, ziua de naștere, Astrahan,

Construcția „Major“ sau casa lui

>Grădină pentru copilCând eram mic, am numit Khalabuda. Khalabuda ma însoțit peste tot. La acasă le-am facut din pernele, în curtea unei clădiri cu mai multe etaje, în primăvara anului ramuri circumcisi, iar bunica mea - a fost cel mai bun Khalabuda. Pentru că a fost un amestec de articole de uz casnic adăpost și sălbatice. Ajută-ți copilul pentru a aranja un Khalabuda. În ea, el poate gândi, de somn, luați-vă oaspeții să mănânce, să bea și să tragă. Principalul lucru - de securitate. Securitate - ceea ce înseamnă că nu adulți pe site-ul Khalabuda. Ar trebui să aveți o regulă - nu pune în vecinătatea plantelor sale Khalabuda, pentru care este necesar să se mențină în mod activ. Nu pentru că el și zatopchet lor pomnetsya. Nu. Pentru că nu trebuie să spioneze pe viața lui misterioasă a plivit și udare. Pentru că acolo el se luptă, joacă în povestea lui de joc.

Video: Rochie copilul la o grădiniță de absolvire

Grădină pentru copilÎn cele din urmă, grădină de flori pentru copii. Dați-i copilului 2 metri de teren, săpat cu el, îngrășăminte unde se poate planta semințele și de ceas, cum să crească florile sale personale sau legume. El va fi mai mult pentru a iubi fasole și morcovi, dacă este să le crească singur. El va înțelege că această sămânță și ce putere este ascuns în ea. El va învăța să distingă buruienile plantate, udarea si sapat in bucuria generala.

Ei bine, da copilul la grădină !!!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu