Unitatea de case de decizie stil si gradina din jurul acesteia

Design-ul unei case de țară 


Dacă sunteți interesat de acest subiect, probabil că aveți ceva de citit, vizionarea reviste. Cunoștințele mele în acest domeniu, de asemenea, a început cu literatura. Și, în mare parte din cauza a ceea ce am citit, m-am convins în viața reală.

Eu nu sunt în nici un fel nu urmăresc să concureze cu profesioniștii din domeniul peisajului sau grădină de proiectare sau de construcție. Doar o mulțime de lucruri sunt atât de evidente, încât devine uimitor cum nu se poate vedea, nu le observă.

Informațiile culese din literatura de specialitate, ma făcut să acorde o atenție la faptul că mulți grădinari care nu au posibilitatea de a utiliza serviciile de designeri și sunt forțați să creeze propria lor grădină, fac o mulțime de greșeli. Iar firmele de design proaspăt coapte au început pe nevoile zilei și având un personal de profesioniști de slab, de foarte multe ori doar o rușine colegii lui profesie.

Una dintre cele mai frecvente greșeli în organizarea grădină și curte spațiu - o combinație de prea multe foarte diverse în stil și natura materialelor. Am înțeles că de multe ori provine dintr-o lipsă de resurse proprietarului site-ului. Dar cel mai adesea oamenii pur și simplu nu se gândesc și mucegai casa ta și complot oricare dintre cele mai bune, în opinia lor, oricare dintre materialele disponibile. În acest lucru și într-un alt caz, puteți obține rezultate mari, dacă ne apropiem de ea cu înțelepciune.

Ei bine, judecător pentru tine. Dacă a construit o casa din lemn, sau, chiar mai bine - cadru, apoi dota zona din jurul ei, trebuie să utilizați, de asemenea, lemnul. Nu este cea mai bună opțiune în acest caz, de exemplu, un foișor din cărămidă ... copac Subiect dorit să continue în forme arhitecturale mici.

casa de lemn 

În plus față de necesitatea de potrivire a caracteristicilor externe congruente ale materialelor este foarte important în organizarea de terenuri și de a construi o casă pentru a rezista la orice stil arhitectural deosebit.

Dacă nu știu prea multe despre stiluri, încercați cum ar fi să scape de realitate și sa mutat în acele zile, atunci când norma a fost, de exemplu, o casa de lemn, și imaginați-vă că trăiesc în acel moment. Sau mental muta într-o altă țară, cu modul de viață. Aici și de a construi totul așa cum sa decis la acel moment și în acea țară. Și nu poți merge prost - totul este elegant.

Dacă în grădină aveți o casă de cărămidă albă, cea mai bună construcție și să-l facă bine. Frumos va arata coloane de cărămidă albe în combinație cu bare de fier, dacă doriți să construiască, de exemplu, un foișor. Și, deși acum în clădiri vogă traverse din lemn, cum ar chioșc (bine, o magazie) va arata armonios, va crea un singur ansamblu arhitectural al casei. În acest caz, se potrivesc perfect pe site-ul și căile de dale de pavaj, și chiar scaune de plastic și mese costum de mobilier.



casă albă

Dacă în timpul construcției casei, cu excepția pentru cărămidă sau lemn utilizate Piatra de bara (plinte se ridica deasupra solului subsol, etc), este foarte necesar să se repete tema de clădiri de piatră zdrențuite în grădină. Excelent va arata piste și locuri de joacă, pavate sau acoperite cu pietriș, pietriș mijlocii. Asigurați-vă o fundație pentru moloz un șopron, înconjurat de inel groapă Booth mijlocii - și veți vedea cum sunetele într-un singur ansamblu a zonei din jurul casei tale.

Stone House și calea

Pe acest subiect se poate vorbi foarte mult. Principalul aspect adesea critic la „copil“, iar dumneavoastră nu se abate de la obiectivele stabilite. 

Îmi place combinația de cărămidă roșu clasic (și lut cafeniu, unele neglijență în zidărie) cu o piatră moloz zdrențuită. Îmi place gresie, dar nu pot permite.

Casa si gard din caramida rosie

clădiri de piatră minunate sunt combinate cu lemn si metal. Ele se completează reciproc. Unele din metal și piatră și nu va interveni în proiectarea grădinii cu o casa de lemn.

Toate materialele naturale pot fi combinate armonios, dar numai unul dintre ei ar trebui să fie în continuare un solist.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu