Amenajare a teritoriului: lucruri mici, care creează un întreg

Video: Automat de cafea Jura J9.2 Masini & Suport - coffeemag.com.ua

Design: lucruri mici care creează un întreg

Prin crearea gradina ta, nu uitați că, uneori, este lucrurile mici afectează impresia de ansamblu.
În cazul în care există un pat de gazon și flori mărginită cu el în grădină, ar trebui să încercați să marginea gazonului a fost clar. La urma urmei, chiar dacă zona de pat de flori vor fi păstrate într-o stare perfectă, fără nici o sornyachka, dar va fi adiacent gazonului prea mare urecheat, atunci ei doar fuzionează împreună și efectul degajărilor sau mixborders nu funcționează.
Tranziția de la iarba la straturile de flori, creste, sau un pat se poate distinge între diferite.

Separator poate servi, de exemplu, calea de-a lungul marginii patului de flori. În acest caz, ar trebui să încercați să-l facă suficient de largă pentru timpul conducerii pe ea pentru a nu deteriora nici o peluză sau floare pat. Nivelul pistei este de dorit să se facă astfel încât în ​​timpul cosit masina de tuns iarba, nu de acoperire a lamei de fi deteriorat piesa. Dacă e doar o cale de murdărie, apoi marginea gazonului mai bine izolat. Acest lucru se poate face în diferite moduri.

Video: masina automata de cafea JURA IMPRESSA J9 & Suport - coffeemag.com.ua

Din păcate, în spațiul nostru post-sovietic este încă prea puțin este oferit granițe cu adevărat frumoase și la prețuri accesibile. Mai mult și mai mult această bandă de plastic. Dacă decideți să le cumpere, să încerce să aleagă cea mai neutră și discret în țara de culoare. Cel mai mult îmi place negru.

Pentru a săpa bandă nevoie mai adânc în partea de sus a concediului stick de plastic. Acestea pot deteriora piciorul atunci când mersul pe jos.
Unele benzi de bordură ieftine tind să se năruie după câteva cicluri de congelare. Păstrați acest lucru în minte. Această bandă este cel mai bun pentru iarna pentru a curăța camera.

Video: KUH.MARKET bucătăria clasică astăzi

aspect frumos din piatră sau beton borduri. Variante și din cărămidă. Mulți oameni amintesc că paturile sovietice, „împodobite“ dinți de cărămidă bordură. Această opțiune este adecvată în cazul în care mai mult sau mai puțin regulate aspect în grădina dumneavoastră. Dar dacă grădina ta într-un stil natural, in loc de frontiera pot fi stabilite ramuri destul de gros sau trunchiuri de copac gros. Aici este un exemplu de această cale opțiune Design: lucruri mici care creează un întreg

În mod similar, trecerea de la peluză este împrejmuită la grădina de flori reale. Această distincție clară ajută pentru a sublinia, accentua frumusețea unei grădini de flori, nu numai, ci și de gazon. Este de dorit pentru toate de monitorizare gazon, cosi în mod regulat, nu permite ureche și amestec cu grădină de flori înalt. 

Design: lucruri mici care creează un întreg



Dar grădina Photo Tadeusz Julia de la Minsk. Observați cum iarba arata pista frumos, pământ curat linie clară limitată.
Design: lucruri mici care creează un întreg

După ce, la un moment dat, atunci când nu au existat benzi de bordură comercial, o canapea în grădina mea tânără eram încă foarte puternic, am scăpat de el în șanțuri mici. La începutul sezonului am tăiat de pe marginea gazonului, cu o lopată, săpat la o adâncime de lopeți tip baionetă în ultimul etaj și se scuture de sol cu ​​rădăcini de iarbă la distanța de 15 cm de la marginea gazonului bordurate. În astfel de caneluri iarba pe urcușuri, și în cazul în care încearcă să arunce la rădăcini, apoi cu ei, am facut fata foarte razyhlitelem ca perforatoare pisica. nevoie doar să se întindă pe marginea patului de flori. Rădăcinile ușor pentru a obține, și marginea patului de flori a fost desfăcute cu grijă.

Izolați gradina de flori poate fi și cu ajutorul pietrelor. Dar atunci există riscul ca frontiera ar fi similar cu „Boucicaut“, așa că trebuie să ia în considerare înainte de a decide cu privire la această opțiune. Există o soluție mai interesantă, atunci când mixborders de flori, cum ar fi locuri de incrementat o mică insulă de moloz. Este posibil pentru a se potrivi tineri, și pot fi lăsate ca atare. Se pare foarte pitoresc. Aceasta tehnica, de asemenea, am spionat gradina fotografii Julia Tadeusz


Design: lucruri mici care creează un întreg

În plus față de efectul decorativ frumos, dumping de moloz permite să depună plantele nu tolerează stagnarea apei.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu