Apa farfurioara ca un flux de zavereshnie uscat

Video: pre-fixare folie PVC înainte de lipit

apa Saucer ca zavereshnie flux uscat.
După ce am completat uscat meu Creek, a trebuit să facă un singur pas pentru a completa imaginea completă. 
În mod firesc apa din fluxul în natură skaplivatesya un lac. Acest lac a vrut să facă pentru mine. Dar nu am putut decide, Dalet-l din container, umple locul unei forme de beton, sau pur și simplu a pus filmul. Deci, a fost câțiva ani în loc de un lac de carieră, care a luat toată apa după ce plouă. Pe fotografie din colțul din stânga jos este în mod clar vizibil Pit în loc de lac

Dar trebuia să prehal oaspeților noștri. O abilitate o astfel de mizerie! A trebuit să pună rapid lucrurile marafet și de a elimina mizeria într-un pârâu uscat.
Am ales un magazin de hardware de mare, a cumparat acolo de 90 de litri pelvisul tehnice negru. A fost destul de adânc și nu un diametru prea mare.
Deoarece capacitatea era mică, era doar locul de muncă. Vechea groapă de pământ răspândire am destul de mult moloz. Acesta a stabilit bazinul său :) În jurul lui răspândit sol chiar și pietriș, batere în mod constant.
Măcinat în jurul containerului servește ca un puț de drenaj. Atunci când există ploaie, apa debordant iaz, dar nu este vărsat pe șine, și lasă prin scurgere în pământ.
Această metodă de capacitate de instalare a conceput o lungă perioadă de timp. Planificat dacă inelul de beton set va pune apoi în chiuvetă, care este folosit în băi și scoici, în caz de necesitate poate fi îndepărtată, iar apa de eliberare opritor atunci când turnarea fundul apei. Dar, într-un recipient de plastic pentru a face o gaură regretat. Da, și volumul de apă nu este mare la ea, trage repede. 
Iazul a fost instalat sub nivelul fluxului și sub nivelul solului. În locul unde pârâul și iaz andocat, am pus gresie plat din gresie. Ele par să stea peste iaz. Am făcut-o din două motive: pentru a schimba forma efectului de rezervor și cascadă atunci când apa curge în jos fluxul. O instalare sub nivelul solului cu moloz prăfuire a dat o cantitate suplimentară de apă, lac debordant în timpul ploii.

Video: Design cabana

& Amp; amp-quot-Boucicaut & amp-quot;

La marginea containerului prevăzut cu pietre plate. Ei au pus doar într-un mod clar și un pic amintește de „Boucicaut“. Chiar nu-mi place efectul pe roller coaster, dar această formă de capacitate făcut.

Video: BBQ se aprinde. Copiii mananca gratar. BBQ Kindle. Copiii mananca gratar

Pe partea de abordare a iaz prea răspândit dărâmături la sol și a pus pietre mari, cimbru plantat. Sunt pisici și câini este convenabil să vină și să bea puțină apă.



afundă la lac
Pentru a bun venit oaspeților toate au avut timp! Și am dat seama la fel de bine că, uneori, aceste situații sunt forțate să se agite și ieși din impas.
Apoi, vecinul meu a dat iaz crin. De obicei, galben. Este bine stabilit. Ea pleacă cu apă castan oglindă delicat verde apă pritenyayut și ea nu se supraîncălzească și nu înfloresc. 

Video: Cum să obțineți departe de Coca-Cola, Fanta, și Apă

Frunzele de nuferi și salcie Matsuda
Și odată ce ne-am adus cu pescuitul la crap. Unul a fost atât de spirit pe care l-am lansat în lac. Au trecut 4 ani și apoi 5 și acest ultim sezon, pune mâna apă pentru a instala o mică fântână, fiul prins accidental și caras nostru! El nu a crescut în dimensiune, a devenit doar cap mare.
Odată ajuns în muzeu de apă de la Kiev, ghidul mi-a spus că unii pești sunt atât de adaptate la dimensiunea rezervorului care încetează să crească. Ea a spus despre sturioni plutind în acvarii lor și având o dimensiune foarte mică. Și Karasik nostru ajustat la noua lor casă.
Și în lac, am cumva Toad trăim. o Se răcește în pânză de camuflaj. Am sunat Martha ei. 
Frog Martha frunze de castan pe apă

Aici astfel am mikrovodoem. Dar, dacă doriți să învățați cum să facă un corp perfect de apă, cu mâinile lor, și, în același timp, și a vedea grădina funky, Julia Tadeusz aproape de Minsk, apoi faceți clic pe link-ul - nu va regreta!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu