Vecinii: prietenie sau ostilitate?

Încă o dată, Buna ziua, dragi iubitori de flori !!!

Astăzi este povestea mea:

1. Rezultatele experimentale plantare comune orhidey-

2. Startul comun trandafiri plantare experiment.

Video: Prietenie și dușmănie. Eseu-2017

Deci, primele lucruri mai întâi. La mijlocul lunii martie, am plantat împreună trei orhidee, mici și nu mici, așa - mediocră, mulți oameni au văzut ce sa întâmplat

și acum, după mai mult de trei luni, în grabă pentru a avertiza: Nu repeta experimentul meu!

Cu excepția cazului, desigur, cantitatea de orhidee depășește toate limitele inimaginabile - puteți încerca, poate că vei avea un rezultat diferit.

Observațiile mele:

a) o orhidee, cu cel mai mic dintre cei trei au început să crească bine - a lansat o serie de noi frunze;

b) celelalte două au rămas în creșterea tuturor;

c) este cea mai mare dintre cele trei au murit mai târziu, a văzut că țeava este complet înnegrit, deși aceasta a fost irigată pentru toate frunzele mele Phalaenopsis au fost aceeași și puternic verde, și asta toate rădăcinile putrezite - este un nonsens - nu era nimic pentru a salva;

d) atunci când a scos din sol rămas avansat, unul a crescut sistemul de rădăcină Bulbuc, iar celelalte rădăcini au început să moară;

e) pentru a le transplant de la unul de altul, răniți - în noua crusta, elimina toate putregai, a pus pe o tava de pietricele umede - se va revigora, iar al treilea, în cele din urmă fericit să fie lăsat în pace.

Video: Compoziția finală. direcție "Prietenie și dușmănie"

Deci, decide ce a fost? Vrăjmășie cu excluderea din zona? Lupta pentru un loc sub soare? natura dăunătoare? Slăbiciunea învinși? Poate o coincidență?

Iată pentru tine și economie de spațiu, trei au primit două Phalaenopsis, foarte rău, dar o altă lecție.

Acum, la începutul unui alt experiment, voi observa cu atenție, nu lăsa lucrurile să ia cursul lor, în timp pentru a lua măsuri în caz de eșec.



În acest moment, trei culori diferite în mod individual uitat bine,

ciocolată

roșu

și animale de companie - Orange

Video: Cartoon Bears vecinii toate serie într-un rând! Ediția 19

dar următor privit urât, ca o palisadă, și a fost atât de nerăbdători că au fost acolo, subliniind demnitatea tuturor, în general, a găsit o oală mare, adecvată și le-am plantat împreună - o săptămână a trecut, frica de a arăta - dintr-o dată cu pietre, dar: încercarea - nu tortura, ei acum arata ca acest lucru. pui de somn Aproape uzat de grijile mele fericirea unei femei - Spathiphyllum, așa cum fără ea, deoarece Anthurium - fericire de sex masculin.

așa că le-am pus, era convenabil să fie udate

Video: „o prelegere Tolstoi si Bulgakov istoria prieteniei și dușmănie. " Lector Varlamov Alexey

Dacă cineva a încercat să le pună împreună și cum am eșuat Phalenopsis - scrie mai mult, voi lua măsuri, dar până acum îmi place rezultatul.

Și, în sfârșit, dacă nu sunt obosit, câteva mai multe fotografii

În așteptare pentru comentarii!

Cu dragoste, Elena.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu