Farmecul Naiv de margarete

Dacă vă întreb, exact ceea ce îmi place margarete, probabil, răspunsul nu va fi ușor de găsit. Și totuși există în ele ceva ce atinge sufletul, atractiv. Poate că acest lucru este dragoste: atunci când nu este ceva, și pentru un motiv oarecare, ci doar pentru că :) Și am plantat dens și soiuri de mare cu flori duble, dar încă simplu margarete albe si roz mi se par cele mai atractive.

margarete albe

Cultiva daisy, de obicei, ca un plante bienale. Atunci când cultivate din semințe în primul an au o rozetă destul de frunze, scurte și compacte. O Bush este în creștere în mod semnificativ și infloreste abundent în al doilea an.
În cazul în care nu inflorescențe estompate șterge (și cu plantații extinse de această operațiune este foarte consumatoare de timp, deoarece margarete floare covor continuu), ele oferă auto-seed. Cu toate acestea, plantele de înaltă calitate, în același timp, își pierd semnele lor, transformându-se în cele mai frecvente.

Red Daisy

Video: musetel, cactus, margarete / filme rusești

Dar înflorire luncă cu margarete într-adevăr impresionant! Și, în cazul în care tunde atunci când plantele se ofilesc și își pierd atractivitatea lor, devin neîngrijite, ele sunt mari să crească din nou și poate chiar re-floare!
Daisy poate semăna direct în pământ, și în mijlocul verii (iunie-iulie), și ghivece, răsaduri de plantare în toamna în paturi de flori. Semințele germinează în lumina, asa ca nu-i îngroape, doar suficient pentru a solului ușor priporoshit și presat (roll-on), astfel încât acestea să se potrivească perfect la sol. Și pentru a partaja arbuști sau plante pot fi transplantate în orice moment, chiar și înflorire.

margarete roz



Sincer, margarete propagate prin împărțirea Bush nu am fost prea mulțumit: încă tânăr, au crescut din semințe soclu arata mult mai atractiv, în opinia mea. Dar dacă doriți să obțineți rapid o mulțime de plante cu flori, puteți recurge la această metodă. Dacă separate prin tufișuri și bine udate, pentru prima dată pritenit, astfel încât acestea nu vor bate în jos soarele strălucitor, ele nu sunt doar să ia rapid rădăcină, dar, de asemenea, să continue să înflorească!
In general, umezeala ca o margaretă. Ei se simt bine în iazuri, bine cresc pe sol argilos, dar pe nisip nevoie de udare regulată. Cu toate acestea, margarete de îngrijire pe ea, probabil, la sfârșitul anului: este un flori foarte undemanding.
Am mulți ani minunați, au crescut pe malul unui mic iaz înconjurat de stonecrops

Daisy printre stonecrops

Dacă suficientă umiditate, margarete cresc bine la soare, dar, de asemenea, in umbra partiala se simt mai rău. Poate că soarele ei doar flori codițe mai scurte, și zone umbrite - mai mare - aici, poate, și toate diferențele.
În condițiile margaretele medii de bandă înfloresc mai-iunie și înflorire, uneori, plăcut și toamna. Și utilizarea în paturi de flori poate fi extrem de diversă. Aceasta plantare în ghivece, Planters (inclusiv terase și balcoane), și peluze tăiate și borduri de-a lungul liniilor, și o mulțime de alte opțiuni. De exemplu, o pajiște mică de margarete în prim-plan într-o floare pat penumbra

Daisies în compozițiile de primăvară

Video: mușețelul Charming

Daisy minunat amestec cu ceapa: Muscari, zambile, lalele, narcise. Le puteți umple spațiul liber în paturi de flori extinse, folosind ca plante acoperire la sol: în creștere, margarete formează un covor continuu care arata foarte bine chiar și fără flori. Cu toate acestea, în acest caz, trebuie să înțeleagă că sunt susceptibile de a obține un alt buruienilor: cu această metodă de plantare crește probabilitatea de auto-seed. Dar eu, de exemplu, cum ar fi „buruieni“, cum ar fi))
Și plantezi margarete?

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu