15 Din zambile mele cele mai preferate si unele variante de utilizare a acestora

Zambilele trezi întotdeauna admirația tuturor iubitorilor de flori de grădină. Și culoarea lor strălucitoare, și aroma lor minunata, și foarte forma de floare. Dar, pentru un motiv oarecare mulți se tem încă de propria lor de plante, dar preferă să admire și savurați-le pe paturi sau vecini. Acest lucru se datorează, în parte prejudecata larg acceptat că zambile sunt creaturi foarte blânde și de iarnă rău, că este absolut greșit. Parțial din faptul că zambile precum și lalele, este foarte de dorit să sape în fiecare an. O parte din faptul că becurile zambilă se pretinde alergice severe. Toate acest lucru este corect, dar este doar parțial adevărat.

Zambilele de iarnă perfectă în cazul în care plantate în timp, sape afară și uscați-le într-adevăr foarte, foarte de dorit. Și alergie dă zakristalizovanny hiacint suc (uscate), care este destul de solubil și ușor de spălat cu apă de la robinet. Dar ceea ce veți găsi frumusețea în grădina ta, și, eventual, pe balcon, veranda sau terasa. Împreună, să ne uităm la fotografiile mele, și apoi fiecare dintre voi va decide pentru el însuși modul în care această floare este interesant pentru tine si familia ta.
Deci, numărul 1, vom fi atribuite Ametiste luminoase soi roz, care arata foarte bine cu Muscari albastru:

grad Amethyst_DSCN2205

Mai mult, nu mai puțin frumoasă varietate.
Soiuri de caise Passion (cu rază scurtă), roz glazurare (medie), Delft Albastru (rază lungă):

Soiuri de caise Pasiune + roz glazurare + Delft Blue_DSCN7148

Grad de performanță Caise Passion la domiciliu :), impreuna cu Badane, lalele și buclate ursului:

Grad de caise Passion_DSCN7229

Pale lila soiul de Atlantic pe un deal stancos din apropierea cascadei:

grad de atlantic

Sau aici e soiul albastru pal Blue Eyes, amestecat cu anemone alb:

Grad Albastru Eyes_DSC_0730

Așa cum am scris mai sus, gradul Blue Palace si Anna Marie sunt foarte aspect frumos și în ghivece în grădină sau pe verandă.

Grad Blue Palace + Anna Marie_DSC_0529

Un Blue Star este destul de o varietate de arata bine în plantări de masă în frontiera:

Albastru Star_Hyacinth_DT_DSC_0210_7 DACH

Grad Pearl White arata foarte bine, atât pe un deal stancos în frontieră, 

alb Pearl_DSC_0058

și un strat de flori mare:

Alb Pearl_DSC_0058 3

Dar uita-te cât de frumos într-o vaza podea, iar gradul în sine Purple Sensation:

Grad Purple Sensation_DSC_9785

Ei bine, cel puțin arată superb toate soiurile pe fundalul lalele timpurii și Muscari Armenikum protectiv-le. De exemplu, gradul Peter Stuyvesant:

Peter Stuyvesant + Tulips_Fotolia_DSCN7346_2

Un alt lucru imi place foarte mult un fel de ra Saigon:

Grad ra Saigon

Și arată soiuri minunat albastru stele și Kronos:

Blue Star și Kronos_DSCN6114

Ei bine, sortare și Anna Liza Top albă într-un coș de lângă Narciselor tete-a-tete, la toate în afară de concurs:

Anna Liza & amp; amp-amp-amp-amp-amp-amp-amp-amp-amp-Top White_DSCN6354_7 DACH Amp



Noi încă nu am avut soiuri de portocaliu, galben și somon. Precum și soiurile buclate. Despre ei într-o altă publicație, ele sunt demne de o atenție specială. Dar toate celelalte sunt chiar acum.
Grad Gypsy Regina:

Grad Gypsy Regina

Soiurile Firelight (în prim-plan) și Jan Boss (în fundal):

Video: Cum sa faci o casă pentru păpuși !!!

Soiurile Firelight (în prim-plan) și Jan Boss (în fundal)

Din soiurile roșii sunt soiuri foarte interesante Vuurbaak și Amsterdam:
Grad Vuurbaak:

grad Vuurbaak_DSCN5921_1

Amsterdam zambile și lalele Praestans Unicum în distilare:

Amsterdam & amp; amp-amp-amp-amp-amp-amp-amp-Praestans Unicum_DSCN4961_1 Amp

De galben este foarte frumos cultivar orașului Haarlem:

Oraș de Haarlem_

Din soiurile întunecate, aș sublinia varietatea Woodstock și Ocean Delight
Grad Woodstock:

grad Woodstock

Grad Ocean Delight:

Video: Surviving Maynkraft cu mods si altele - Am găsit Diamond copac

Grad Ocean Delight_DSC3845

În afară este nota întunecată Dimention. El a arătat albastru-violet, iar apoi a doua sau a treia zi, mult mai întunecată și devine aproape negru. varietate total unic.
Zambile Dimention închis în distilare în fereastra:

Întuneric Dimention_DSCN1208_7 DACH

Ei bine, câteva fotografii din câmpurile olandeze cu zambile și apoi, ce se pot face aranjamente cu ei.

Domenii cu zambile

Domenii cu zambile

Domenii cu zambile 2

Domenii cu zambile 3

Și aranjamente mai multe opțiuni

Variante de utilizare a unui cut-off

Video: Bazele Yoga antrenament de befit în care mușchi 90 ar trebui să fie instruiți pentru o lungă perioadă de timp este pe picioare

Variante de a folosi un cut-off:

Variantele folosind un prag de 3

Variantele folosind un prag de 3

Variantele folosind un prag de 4

O mulțime de lucruri utile și interesante despre labirintul zambile în creștere am învățat o dată dintr-o carte NF Zolotnitsky „Flori în legendele și tradițiile“, iar articolele I.Stepanovoy „Flori de ploaie“ // „în lumea plantelor“ - 1999. - №3-4.
Experimente de succes în creștere aceste plante extraordinar de frumoase!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu