= Ei bine, sau foarte interesant ceea ce fac = exotice

Video: Fete: Interactive vorbesc papusa prietena Chatsters jucării. Jucării pentru copii

Bună ziua, florării mele preferate !!!

Video: Puzzle (2015) | Rusă Trailer # 2 (Cartoon)

Iată-mă, ca întotdeauna cu următoarea gândire cerere !!!!!

Am scris deja în comentariile pe care le primește semințele unei plante foarte interesante: plante dans (Desmodium Gyrans). Curios suficient de rastenitse și a prins-o la un preț mult mai mic - pentru aproape nimic: 6 ruble / bucata. Ei bine, eu l cumpere, l-am cumpărat. dar ceea ce urmează. Materialele de pe site-urile de pe Internet este foarte, foarte puțin. Cum să aibă grijă? Cum de a planta ??? În general, ce fac cu ea ???? Planta este destul de interesant. Iată un pic despre ea:

Ai văzut vreodată o plantă care se mișcă de la sine?

Video: Simon Slepakov: Cântec de șef

plantă dans, de asemenea, cunoscut ca plantă telegraf se mișcă frunzele sale, atunci când este expus la lumină solară directă, căldură sau vibrații. care explică reacția sa la muzica. Tulpina la baza frunzelor sale le permite să se deplaseze în jurul axei sale. Aceasta planta Darwin a descris în detaliu în cartea sa „Mișcarea de plante de putere.“

Asta e, probabil, toate informatiile despre acest misterios rastyuhe .... Să căutăm .. Poate cineva de la spetsiolistov conecta la noi ... Pupici tuturor. Nastyuha =)

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu