Araceae love-number-ori!

Bună ziua băieți și fete dragi, iubitori și fanaticii de cameră și tot felul de plante diferite !!!

Video: Justin Bieber - One Time

Astăzi, doresc să acorde o atenție la familia Araceae, în care, în plus față de anthuriums familiare Nam și spatifillyum includ mult mai mult și multe plante minunate diferite care nu au rămas pe bună dreptate, în umbră, cu flori și de sex masculin -damă schastya- știu, da, vreau să spun cineva ?

Și chiar dacă ei nu au astfel de culori superbe, dar frunzele lor nu sunt comparabile cu frunze Anthurium, cu excepția gradele -Hrustalny, konechno.Kollektsiya meu mic, dar tot timpul am dorința de ao reface (ar fi și ce!,), Și cel mai important, că dorințele noastre coincid cu oportunitățile noastre ... Deci uite, sfătui, în comentariu, voi fi foarte fericit!

Voi începe spectacolul cu cele mai morți și achiziționat recent;

Spatifillyum Picasso.

Acest tovarisch capricioasă aproape a ajuns la gunoi, până când am decis că nu strica ... koordinalno scos din oală, fragmentat toate cînepa vechi și dacă ar fi plantate înapoi. Setea de viață cu el, a fost mai puternică decât intervenția mea pe cale să crească, dar lasă toate aceleași și se usucă cerneala albă la margini, deși rareori adăpate atunci când partea de sus este deja în deșert pot ... Acest tip de aspect on-, ciudat;

Urmatorul vin Aglaonema ...

Pink nu va arăta, pe care l-au văzut ca un pat inflorit. Domino, întâmplător infloreste încă și flori miroase tolkoraspustivshiysya ...

Acest aglaonemka a venit la mine cu ea mă arunc ..., da, fericit ..., Tanya tocmai a aruncat ca am vomitat ceva ... palmat-școală, să ia acasă pentru a recupera de la unele chestii lipicios, se spală, plantat într-un zemelku bun (dat fara oala cu emisii încă), acum ne dezvoltăm-din țara rupe deja noi germina. Numiti-l plin, deși nu știu, probabil, unul dintre frunzele de argint sunt lungi și foarte înguste ...

Numele acestui, Silver Bay, iar al doilea Friedman (da, 2 butași într-o oală, oh-minciună există încă spatik a decis să crească doar săpat rădăcini și lasă gol ...) Doar recent, simțind primăvară, a început să dea semne de de viață și de creștere, a ridicat chiar și frunzele, ATO zdrențe triste atârnând ca o Ivushka plângând. În general, aceste două varietăți ale majore aglashek, să crească până la un metru ...

Un alt draga mea, să ne întoarcem din nou dve- Lumina Verde și Regele Siam. De asemenea, de mari dimensiuni ... regret că am plantat 2 împreună, este necesar, din nou, să deranjeze, sau poate nu, vom vedea, deși vizibile cu ochiul liber, că predominant ... secțiunea Lumina Verde inevitabilă.

Că Regele singur siama- planta foarte elegant ... si vom vedea imediat că el a fost nimeni deranjeaza ...

Video: Guns N „Roses - ploaie noiembrie

Grad comutativ, de asemenea, o fată mare, și krasivenkaya foarte postrenkaya! Nu, ele sunt toate scrie-jos, doar pentru momentul în care am trăit, a devenit mai puternică și să câștige puterea, și ajută la primăvară!

Maria simpleton cu frunze tomnozelonymi.

Maria Cristina, ea este o caracteristica de frunze pentru a împacheta dedesubt sau pentru a strânge în sus.

Silver King, -davno a fost cu mine, uite cât de matur, așa că nu vă faceți griji inutil, nu Araceae ca intervenția în podnagotnuyu lor, apoi o lungă perioadă de timp, astfel încât nu este nevoie de ei, nu este necesar să împărtășim opinia foarte mult timp pentru a recupera. ..

Aglaonema Pattaya frumusete, o creștere de aproape un metru, creste fara probleme, trebuya- nimic sau spațiu solar sau o mulțime de apă sau spray-uri, chiar rare-l meu chtoli pe ea și praful nu stau sau ea consumă?



In continuare este epiprenumy- neon ca în cazul în care fix ...

Această marmură, foarte frumos, dar se toarnă într-adevăr albastru de culoare, de la tăiere la 10-15cm. crescut atât pentru 6 luni, în fereastra de nord-est, cu 3 dintre ele - întuneric și iarna ...

Ea Epipremnum normală, el a 2-plus ani, primăvara fără milă îl Cosi, și nu numai în primăvara ... smulgere în mod constant la tufe mai bine. El a înfășurat pe un suport circular, totul începe să se ofili lishnego- ordonată.

Syngonium, dar apoi nu știu. O am din noiembrie a trăit, având în vedere ca inutil ... Îmi pare rău pentru el, a fost luat. Este acum el a devenit un bici frumos și chel spânzurat cu o frunză galben pe partea de sus.

Există mai multe singoshek, pur și simplu nu toate dintre ele sunt în mod clar vizibile. 2 mare este pestriță și simplu verde-le bine în valoare zametno..Tam oală de jos arbust singoshkami-I, de asemenea, le-a arătat un fel de junglă, dar mai ales oală încă lipit roz Bush Syngonium-l și nu fac ...

Acum, Dieffenbachia ... Aceasta este, probabil, cele mai comune roers grad-Rudolf. A crescut într-un singur trunchi, l-am tăiat, și lăsați-l să crească într-un trunchi principal și muguri laterali a fost tufiș. Și eu sunt atât de mulțumit cu mai mult spațiu ar trebui să fie mai puțin ...

Și în al doilea rând, prea davolno comun-maculata, că ea este un adult, anul 2 ei, nou-venit, și ea a fost îndoit în jumătate ca nu este rupt, mă întreb .... A trebuit să pună suportul de bambus, și poate fi văzut atunci când stick-ul este blocat rădăcini ușor deteriorate, deoarece este de 3 foi galbene și în curând i-am scos., atomii sunt pufos foarte drepte a fost direct în jos la pamant de frunze au fost.

Zamioculcas-in arbore comun-dolar! Tuberous Araceae. Am aproape ruinat în această iarnă, 3 ramuri cad, otgnili de frig. Am pus-o pe fereastra de sud, în subsol, și nu a fost foarte izolat, înghețați -30, dar eu nu merg acolo ... până când a observat o pata neagra pe partea de jos a uneia dintre ramurile ... imediat transplantate și a pus într-un loc cald dar procesul a mers deja, pe scurt transformat negativ 3 ramuri uriașe ...

Și ultima imagine-monsterka Alba, undeva în comentariile de asemenea, ea a alunecat, dar cu 3 frunze, iar acum există deja 6 sunt în creștere lent !!! Trebuie să punem acum sprijinul ei, atomii vor curba.

Video: Tove Lo - Obiceiuri (Stay ridicat) - Hippie Sabotaj Remix

Mai multe în magazin au fost nepokazanymi- Aglaonema Aurora, nu a trecut de control al feței, iese în evidență-infricosator-frumos, nu este nevoie să se bucure de ea la tine astă-seară, Doamne ferește, nu prisnilas.Takzhe 3 monsterki, abia încep să crească, să se uite la nu este încă asta. Și roșind filodendron, el a scos din standuri de reanimare și voință oklimatizatsii este bine va arăta, împreună cu monsterkami.

Mai multe despre ocazie, doresc să vă reamintesc despre gradina ta într-o sticlă, iar rezultatul este un foarte bun all-kalateyki bine stabilit și a început să crească, frunzele toate lipirea sus !!!! Deci, are sens pentru adoptarea rapidă, pentru a ridica plante, în special cele care necesită umiditate ridicată, în recipiente închise, cum ar fi un acvariu!

Aici este luat cunoștință cu meu Araceae florinte, eu îi iubesc și eu nu-l ascund! Și doresc tuturor să aveți (dacă nu este prezent), cel puțin un aglaonemku, nu vă dau multă bătaie de cap, dar va fi un complement perfect pentru decorul și un colț verde !!!

Sărută hard-nap

Tatiana!sărut

R.S- Dacă cineva nu-i place glumele mele, îmi pare rău, nimeni și niciodată nu a vrut să rănesc, ei bine, eu sunt o persoană, eu nu pot fără umor, așa cum se pare ... Asta e cine sunt ??? - nascuti la granița cu Kârgâzstan, care trăiesc în Kazahstan, eu vorbesc în limba rusă, hohlyatskaya numele de familie, și soțul meu !!! Belarus - cum să nu râzi!clipit

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu