Îmbrăcăminte din flori

Video: combina culorile cu ușurință! / Super simplu mod de a izbitoare combinație de culori în îmbrăcăminte

Îmbrăcăminte din flori
„Nu se poate!“ - mi-am spus, când am prezentat rochia preferată de flori reale. Sunt într-un basm! Am devenit o prințesă, cea din copilărie îndepărtat ... am fost cuprins de fericire fără margini. Am strigat, eu nu înțeleg de ce. Inexplicabil, dar să fie îmbrăcat în flori - este ceva mai mult decât poartă o rochie de Christian Dior. Aceasta este o valoare diferită, non-material care nu va înțelege niciodată sceptici - cei care nu au iubit cu pasiune, nebunește, cu toată inima mea.

Elizabeth Yastova model

Video: 10 combinații de culori perfecte în îmbrăcăminte 2016/2017

celebritati dragoste tinutele florale. Lada Dance Singer a primit un cadou special de ziua lui. Celebre florar Moscova Tatiana Tridvornova respectat rochie de culoare roz de flori hortensie Nerina licitație pe baza de mătase roz, cu o risipire de perle. Parul liber amestecat elegant, cu câteva ghirlande de flori roz. Un cadou atât de mulțumit Lada, ea pereoblachilas imediat în ea și a petrecut toată seara în rolul zânelor de flori.

Îmbrăcăminte din flori

Leading de știri sportive din Belarus TV Anna Eysmont a pozat pentru coperta uneia dintre revistele anului Belarus într-un corset și o coroană de trandafiri proaspete și hortensii. Fața prezentatorului luminat cu incantare! Potrivit lui Anna, fata în culorile - este atât de natural! Rafinat, nobil și senin în petale textură crin în culori vii, aproape hawaiian. aromă de vară, dar nu este popular țară rollicking, ci mai degrabă glamour Kupalovsky ...

Îmbrăcăminte din flori

Video: Cine nu se potrivește culoarea neagră în haine?

viață pe termen lung rochii florale depinde de materialele utilizate. Cel puțin 24 de ore de flori ar trebui să rămână în stare proaspătă. Pentru a face acest lucru, o experiență florar selectează și pregătește dibăcie materialul viu. Nu toate florile sunt potrivite pentru lucrări floristice complexe într-o altă variantă, atunci când plantele kleyut, coase, înșirate pe un fir într-o Garland. În acest caz, rosebuds versat pe zambila petale, muguri - în buchețelele individuale. Cele mai multe culori rezistente sunt exotice: tipuri diferite orhidee, Gloriosa, Nerina, ornitogallum, kraspediya, hortensie, anigozantus.

Îmbrăcăminte din flori

Video: [Color] Combinația de culori în haine

In flori mari de margine orhidee voskiruetsya a tijei pentru a preveni evaporarea umezelii. Floare într-o astfel de stare poate supraviețui timp de aproape o lună. Cele mai populare varietate de orhidee - Phalaenopsis sau orhidee fluture, dar este foarte fragedă și adecvată numai în buchete, compoziții și acele locuri în care este posibil să se utilizeze tuburi cu apă. Vanda albastru orhidee si lila sunt mult mai durabile și arată foarte bine. Cymbidium, Dendrobium, Arachnis, Odontoglossum, Oncidium - orhidee care pot fi folosite fara nici un suport de viață cu tija zavoskirovannym. Nerina și ornitogallum uite fragil, dar chiar și fără apă timp de o lună continuă să înflorească și muguri pentru a deschide.



Îmbrăcăminte sau bijuterii din flori naturale - Selectarea special rafinat și îndrăzneț, vesel și sociabil.

Îmbrăcăminte din flori

spune bine-cunoscut florar elvețian Peter Hess:

- Vino în pălărie de flori la nunta unui prieten - un lucru luminos de făcut. Fata asta nu trece neobservat. Este triumful harului, joacă o fotografie, de a crea o stare de spirit de vacanță. Există un alt aspect al alegerii în favoarea rochie de flori. Aici, în Elveția, oamenii de multe ori nu doresc să arate statutul lor social, mândriți financiară bine. Diamante, bijuterii - este bună, dar numai într-o aprovizionare foarte competent. Abandon decorații în zeci de mii de euro pentru floare orhidee - este, de asemenea, puterea individului. Cine domină moda pentru toate naturale. Întoarceți-vă la natură, adevărata frumusețe, unitatea de om și natură. Am fost create de Mama Natura, suntem copiii ei, și cea mai mare comoara - este că ne dă, inclusiv flori. Ei bine, atunci când o femeie este liber să aleagă: da, acum pot purta Cartier, și mâine am colier de boboci de trandafiri, dar trandafiri îmi place, pentru că ele sunt reale. Flori - alegerea de oameni reali. Cei care iubesc sentimente, dragoste de viață, știu cum să se bucure. Florile se estompeze, dar nu este nimic etern. Putere și bucurie în această viață, care aici și acum. Ai fericit vaze de porțelan cu mult praf, care a fost întotdeauna și va fi în casa ta? Tu fericit iarbă și copaci cu flori, deoarece acestea sunt întotdeauna diferite. Rochie de flori - un ciudat? Da, e umor subtil, acest punct de vedere al vieții. Această dragoste de viață!

Îmbrăcăminte din flori

Cineva se uită la flori, a declarat: „Ptiu! Ele sunt reale!“... În basmul lui Andersen printesa prostie și capricioasă a refuzat să cadouri Prince. Real și vii a Nightingale este schimbat cu martisoare elaborate și sărutând porcar preferat. „Acum te-am disprețuiesc doar, - a spus prințul. - Nu ai aprecia trandafirul și privighetori, și sărutând un porcar pentru jucării ". Atunci când alegeți o rochie de flori, nu-ți fie frică de neînțelegere, urmați inima și să încerce să vă rugăm să prinț, și nu porcar!

Olga Gaydukevich - Consultant Compania "Art Mix"
designer de florar de clasă internațională,
membru al Breslei Naționale a Florării Rusia

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu