10 Cele mai populare plante pentru camera de zi

Video: Top 10 neobișnuit tehnologie MIȘCARE

Dimensiunile camerei de zi în casă permite să se încadreze în partea leului din toate culorile de acasă. Aici vă puteți întâlni Dracaena de mare, și palmieri și plante parfumate, care, din orice motive, nu sunt permise în bucătărie și dormitor. Da și climatul de viață este diferit de celelalte camere. Cele mai multe familii care trăiesc - un loc de recreere publice, motiv pentru care plantele și oamenii ar trebui să fie prieteni, nu vecinii, dar în acest caz, planta bine ales va fi un adevărat membru al familiei.

Aerul din camera cu o mulțime de culori pentru a fi un pic mai saturat cu umiditate, astfel încât sănătatea oamenilor și a plantelor are sens pentru a cumpăra un umidificator. Acest articol prezintă cele mai populare locuitorii care locuiesc în casele noastre.
plante în camera de zi

1. Pelargonium sau muscata


Nepotrivit pentru dormitoare și camere de copii, muscata a avut loc în camera de zi. Dimensiunea mare a camerei ca și dizolvat în aroma spațiu de geranium, nu obosește ca în camera de dormit, și frumusețea de noi soiuri ornamentale admira nu numai, ci încurajează, de asemenea, achiziționarea de noi specii. Singura condiție este bună lumina înflorire.
Pelargonium (geranium)
Terry Pelargonium stacojiu
Flori rosii Pelargonium
Pelargonium alb
flori delicate Pelargonium

2. Jasmine


mirosuri fine și flori, dar dragostea de lumină. Acest factor este necesar să se ia în considerare, în caz contrar culorile nu se va multumi.

iasomie

1. Jasmine polyanthous - creste pana la 2,5 m, mugurii tineri de roz, dupa inflorire flori albe, foarte aromat.
Jasmine polyanthous
iasomie polyanthous (polyanthas)
2. Jasmine officinale - de asemenea, de 2,5 m, flori in vara - toamna devreme, florile sunt parfumate, de culoare albă.
Jasmine cameră officinale
3. Jasmine Primulaceae  - practic inodore, nu vânturi, deși poate ajunge la 2,5 m. 
iasomie Primulaceae

3. copac portocaliu sau lamaie


Îmi place atât de aceste plante, mirosul unui blând, liniștitor, deși, de asemenea, merita o privire mai aproape de brand. fructe frumoase, și foarte copac. Și în camera de zi poate fi găsit o lamaie adevarata, si decorativ. Acest lucru - silnorosly și decorativ - un copac nu crește.
portocali și lămâi copaci decorativi
copaci de citrice de lamaie si portocala
Lemon pe pervaz

Video: Top 10 glumă



4. Gardenia  


Înțeles iasomie gardenie, frunzele sale sunt foarte strălucitoare și frumoase, dublate de flori și parfumat, planta in sine este destul de compact. Exista mai multe specii și soiuri, foarte capricioasă, și necesită multă atenție din partea proprietarului său, precum și lumina zilei.
gardenie
muguri strânse de gardenie

5. Dracaena


Acest „palmier vâlvoi“ capturat mai multe camere de locuit. Una dintre cele mai populare plante. Mulți oameni doresc să aibă un palmier la domiciliu. Ii place aerul umed, pulverizare, lumină și loc cald.
Dracaena
Dracaena

6. Ficus


Ficus - planta este în afara timpului și a modei, un adevărat clasic. Ne-am obișnuit să-l și, în plus, frunzele si forma este foarte frumos.
Ficus robusta

7. euharis sau Amazon crin


Mirosul de clar ei, ca cele mai multe trandafiri, în timpul înfloririi camera de zi întreg este umplut cu parfumul dulce. Am 9 crini amazoniene, iar eu nu am de gând să se oprească aici. Îi place să se abată de lumină și căldură.
euharis

8. hibiscus, sau China, trandafir


Complet modest, chiar si in umbra partiala, viguros în procesul de creștere, preferă lumina difuza. Mai ales frumos în timpul perioadei de înflorire.
Hibiscus din camera de zi

9. Orhidee


Dacă ați avea grijă de flori mai exigente, doar orhidee cu umiditate bună și moderat climat cald va fi o alegere bună. Delicate, capricios, dar este imposibil de a perfecta - regina reală. Și cât de multe specii frumoase pot stabili în camera de zi! Cele mai potrivite:
  • Angraecum
Angraecum
  • Aeridersy
Aerides
  • Bifrenarii
bifrenariya Harrison
  • Wanda
Wanda
  • Dendrobium
Dendrobium
  • Miltonia
Miltonia
  • wikis  - una dintre orhidee mele preferate pentru camere de zi, florile sale sunt mici, dar imprastiere impresionant de aceste flori parfumate în timpul perioadei de înflorire. Evergreen wikis, frunzele nu cad.
Encyclia
  • Phalaenopsis  - cele mai renumite din orhidee casele noastre, atunci când îngrijirea horroshem poate crește până în bucătărie, ca prietenul meu, și poate soluționa în camera de zi sau dormitor.
Phalaenopsis
Phalaenopsis

10. Monstera


Este popular pentru frunzele sale mari sculptate și dimensiuni impresionante, în plus față de aceasta, de asemenea, are flori frumoase. Ea aparține familiei de otrăvitoare, dar dacă nu este, nu este toxic pentru respirație. Se simte perfect la temperatura camerei și lumina solară difuză atunci când părăsesc principalele rădăcini aeriene directe în sol și pentru a preveni uscarea solului intre udari în timpul iernii, când încălzirea este, de asemenea, spray-frunze.
Monstera
Monstera floare
Ce fel de flori vii în camera de zi?

Din administrația: Avem o competiție pentru culorile de acasă cu premii mari de la magazinul online Hoff. Puteți pune fotografii de flori de acasă și de a câștiga premii.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu