Cultivarea un raport privind rădăcinile de Pelargonium

Video: secretul meu frumos păr / masca super-hrănitoare

Buna draga tsvetovody.V Postică Hope u: „Prietenia cu grija pelargoniey.Vyraschivanie, butași,“ am discutat despre subiectul înrădăcinare de butași de Pelargonium. I-am promis fetelor cont pentru exeperimental. Înrădăcinare taie lăstari verticale cu 2-3 frunze.Se taie la fața locului, în punctul în care frunza a crescut.Am plâns de faptul că nici în apă, nici pe pământ am să construiască rădăcinile nu funcționează, încercați să gniyut.Reshila rădăcină tulpină Pelargonium sub formă de fulgi crin în rumeguș umed cu mușchi.Pe lângă peralgonii a decis să pună un alt Jade, peperomiya, frunze de violete, kalanhoe.Ochen a dat rapid rădăcini Pelargonium, apoi Crassula.Și cu Kalanchoe și peperomiya această focalizare nu este proshel.Prishlos plantat direct în sol și a pus un teplu.Zatem și peralgoniya cu rădăcini au fost plantate în zemlyu.Boyalas că, atunci când plantare în sol se va putrezi, dar Pelargonium nu sunt observate, și a intrat în creștere . Aici ei sunt pe segodnya.S respect pentru tine, Susanna.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu